Zajímavosti

Brumbál je gay

10. ledna 2015 v 14:41 | Delight ^^
Informace, kterou nejspíš spoustu milovníků Harryho Pottera už ví, ale já jsem se ji dozvěděla teprve nedávno a musím říct, že mě více než překvapila.
J.K. Rowlingová v roce 2007 uvedla, že Brumbál byl homosexuálně orientovaný a vždy měl velkou slabost pro kouzelníka Grindelwalda, se kterým se sám utkal v duelu a porazil jej. Docela paradox, nemyslíte?
Kromě toho bych řekla, že jeho homosexualita byla v knihách i filmech velmi dobře ukryta, nebo prostě jen neumím číst mezi řádky ^^

Tom Felton jako Harry Potter?

3. ledna 2015 v 23:00 | Delight ^^
Přináším vám jednu zajímavost, kterou jsem nedávno objevila ve své knize Filmová kouzla a rozhodla jsem se o ni s vámi podělit. Tom Felton se původně ucházel o roli Harryho Pottera nebo Rona Weasleyho, nakonec mu ale byla přidělena Dracova role. Tom se o tomto zmiňoval také v jednom z rozhovorů, ve kterém pronesl, že je nakonec velmi rád za ztvárnění role Malfoye. Podle něj by žádná z rolí nemohla být zahrána lépe a Tom je toho názoru, že všechny byly vybrány nanejvýš skvěle.
No, kdo z nás by si dokázal na Dracově místě představit například Daniela Radcliffa?

Zajímavosti o Bradavicích

27. prosince 2014 v 14:22 | Delight ^^

Společenské místnosti všech bradavických kolejí se nachází ve věžích hradu. Kromě Zmijozelu, který má společenskou místnost ve sklepení.
Kouzelnická škola čar a kouzel v Bradavicích není jediná, která se v ságách vyskytuje. Například ve čtvrtém díle Harryho Pottera, tedy Ohnivém poháru, jsme se doslechli také o francouzské škole Krásnohůlky a bulharské škole Kruval, nebo o méně známé americké Salemské škole pro čarodějky.
V Bradavicích se vyskytuje tolik chodeb, že všechny z nich prošlo jen několik lidí - Fred a George Weasleyovi, Voldemort, Harry Potter a samozřejmě také výrobci Pobertova plánku - Červíček, Náměsíčník, Tichošlápek a Dvanácterák.
Protiva je jediné strašidlo v Bradavicích. (pozn. aut. Někteří by možná za strašidlo považovali také Ufňukanou Uršulu, to ale nejspíš záleží jen na úhlu pohledu každého z nás)
Hermiona Grangerová se jako jediná z tria vrátila do Bradavic, aby si doplnila sedmý ročník.
 
 

Reklama