Láska prochází famfrpálem

Láska prochází famfrpálem 3/3 (část 4)

21. srpna 2011 v 15:48 | Delight ^^
Taaaak, a je tady poslední díl LPF...Moc se omlouvám, že jsem to tolik protahovala, ale prostě jsem nebyla schopná to tak rychle dopsat. Snad se vám bude líbit, ale mně přijde ten konec docela useklý, protože jsem opravdu nevěděla, jak jinak to skončit. Tak mě prosím nezabijte... :-D Enjoy!

"Moc si fandíš, Pottere." Dodal ještě Draco a větu zakončil tónem nebudu-o-tom-dále-diskutovat.
Rozhostilo se ticho, které ale kupodivu nebylo nepříjemné, spíš naopak. Ani jednomu z nich nevadilo, že spolu sedí mlčky pod stromem a sledují klidnou hladinu jezera. Draco celou dobu jen předstíral, že s tím má problém, ale ve skutečnosti mu to nebylo vůbec proti mysli. Harry se zády opřel o pevnou kůru a nevědomky se pousmál. Příjemný večerní větřík cuchal jeho vlasy a on se chtě nechtě po dlouhé době cítil šťastný. Komické. Právě tady sedí se svým největším rivalem, a cítí se s ním skvěle. A ještě k tomu jsou úplně zticha. Opravdu nevídané.
Teplota klesla ještě o několik stupňů a chlad, který se venku šířil, donutil Draca přitáhnout si tenký svetr více k tělu. Na tmavé obloze jasně svítil měsíc a hlídkoval svému nočnímu království, posetému stovky zářících hvězd.
"Ty...Dra...Malfoyi?" Protnul mlčení Harry a začervenal se. V duchu si vynadal za svůj omyl a pevně doufal, že si toho osoba sedící vedle něj nevšimla.

Láska prochází famfrpálem 3/3 (část 3)

15. srpna 2011 v 22:41 | Delight ^^
Po dlouhé době další část LPF... rozhodla jsem se, že poslední díl bude rozdělen na čtyři části, tohle je tedy část předposlední a příští už bude úplně závěrečná. Příjemné počtení. :)

Harry se bezcílně procházel po Bradavicích, a myšlenkami byl někde o pár hodin napřed. Přemýšlel, jak to asi dopadne s Malfoyem. Zatím vůbec nevěděl, jaké přání si na něj má vymyslet, přišlo mu až moc obyčejné zaúkolovat ho jako domácího skřítka, aby mu nosil pergameny, sušenky a kdoví co všechno. Chtělo to něco originálnějšího a zajímavějšího, něco, jak by Malfoye pokořil, aby mu konečně spadnul hřebínek a on se začal chovat trochu normálně, ne jako namyšlený fracek, který musí být vždy o něco lepší než ostatní. Harry sice pochyboval, že by se Malfoy někdy změnil, ale pokusit se o to mohl. Jenže co vymyslet?
Chtěl se zajít zeptat Hermiony, ale bylo mu jasné, že by jí napadlo něco ve smyslu toho, aby Draco Harrymu udělal všechny domácí úkoly nebo napsal esej o měsíčním kameni do hodiny lektvarů. A to mu taky nepřišlo jako nejlepší nápad. Mohl by poprosit o radu i Rona, ten už ale měl dávno sraz s Theodorem Nottem, zmijozelským hráčem, a Harry ho nechtěl otravovat.
Bloumal tedy Bradavicemi jako tělo bez duše a hlavu měl plnou myšlenek, které mu v hlavě vířily jako hejno ptáků.

Láska prochází famfrpálem 3/3 (část 2)

31. července 2011 v 19:30 | Delight ^^
Harry spatřil Malfoyův výraz a trochu ho to zmátlo. V první chvíli, když Draco vyrukoval s nápadem zahrát si zápas, byl si Harry téměř jistý, že v tom určitě musí být nějaký podvod a že třeba očaroval Zlatonku, protože mu přišlo podezřelé, že z toho byl tak nadšený. Když si teď ale povšimnul jeho skleslého výrazu, vůbec nevěděl, co si o tom má myslet. Kdyby totiž Malfoy přece jen Zlatonku začaroval, neměl by vůbec pochybovat nad svou výhrou, protože malý okřídlený míček by mu do rukou vletěl téměř sám bez Dracovy pomoci. 'Možná je to jen maska, jak mě přelstít,' pomyslel si Harry a bedlivě se rozhlížel po Zlatonce. Neustále se s Malfoyem míjeli, křižovali si cestu a během letu na sebe házeli nevraživé pohledy, ani jednomu se však nepodařilo zlatý míček najít.

Láska prochází famfrpálem 3/3 (část 1)

30. července 2011 v 21:38 | Delight ^^
To už ale u něj byl Oliver a snažil se Malfoye od Harryho odtrhnout. Šlo to docela těžce, i přesto, že Oliver měl mnohem větší sílu než Draco, který se ale vzpínal a odmítal se vzdát.
"To už by stačilo, Malfoyi!" Vyjel na něj Wood a konečně se mu podařilo Draca odlepit od Harryho. Draco byl zadýchaný a ve tváři poněkud červený, jak se snažil vyprostit se z Oliverova sevření.
Obě družstva sledovaly jejich počínání s vykulenýma očima, až na Rona.
Ronovi ani předtím nedokázal uniknout povýšený a sebevědomý Malfoyův pohled, když nebelvírskému týmu nabídnul zápas a nakonec ještě dodal, že tým vítězů bude mít na kontě jedno přání. Přišlo mu to, stejně jako Harrymu, hodně zvláštní a napadlo ho, že v tom musí být něco nekalého. I on sám moc dobře věděl, že Harry má jako chytač v mnohém navrch oproti Malfoyovi, a bez falešných čárů a kouzel bylo téměř nemožné, aby vyhráli zmijozelští.

Láska prochází famfrpálem 2/3

29. července 2011 v 18:05 | Delight ^^
Na Woodovi a jeho družstvu šlo poznat, že usilovně přemýšlí.
Obzvlášť Harrymu bylo podivné, že je Malfoy vyzval na zápas. Vždyť se ani jednou nestalo, aby Zmijozel zvítězil nad Nebelvírem. Harry byl pokaždé rychlejší a Zlatonky se zmocnil dříve. Proto byl hodně překvapen, když jim zmijozelští dali takovou nabídku. Než ale stačil něco namítnout, Oliver s jejich návrhem souhlasil.
"Dobrá," připustil Malfoy, "ale nebude to jen tak." V očích se mu potměšile zablýsklo a on se znova zašklebil. "Družstvo, které prohraje, bude muset splnit vítězům nějaké přání, které si sami vyberou. Přání může být jakékoliv." Dodal blonďák a olízl si rty.
Tenhle návrh přišel Harrymu ještě mnohem pochybnější, než vůbec samotný nápad zápasu. Určitě v tom musí být něco nekalého, Malfoy vypadá, jako by si byl jistý tím, že vyhrajou, proletělo Harrymu hlavou. Ale nenechal se zahanbit, a taky nechtěl vypadat jako srab, který se bojí dobrodružství. Proto tedy přikývl, a vypadalo to, že zbytek družstva souhlasí taky.

Láska prochází famfrpálem 1/3

29. července 2011 v 14:41 | Delight ^^
Bylo osm hodin ráno a Harry ležel ve své posteli se zataženými závěsy, zachumlaný do teplé peřiny. Ostatní studenti z jeho ložnice byli už dávno na snídani, Harry měl ale náročný den a potřeboval si trochu přispat. Nepříjemným startem předchozího dne byl bezpochyby famfrpálový zápas s Mrzimorem, jehož chytače Harry poněkud podcenil. Ne, že by snad Zlatonku nakonec nezískal, ale trvalo mu to dost dlouho a chvílemi to vypadalo, že Zachariáš Smith (kterého Harry mimochodem už od prvního ročníku neměl rád) se k ní dostane dříve. Po zápase, stále ještě uřícený a podrážděný, se na jedné z bradavických chodeb srazil s Malfoyem, a jejich setkání se neobešlo bez hlasité výměny názorů. Když Harryho tváře svítily barvou třešňového džusu a probodával Malfoye pohledem, který by mohl klidně nahradit Avadu Kedavru, a když měl pocit, že jeho den už nemůže být horší, zjevil se vedle nich Snape. Konec Harryho neúspěšného dne tedy skončil v jeho kabinetu, kde musel dvě hodiny ručně urovnávat staré, zaprášené knihy.
Mezitím, co si vychutnával svůj zasloužený spánek, zbytek nebelvírského famfrpálového družstva se postaral o to, aby od profesorky McGonagallové dostali povolení trénovat na famfrpálovém hřišti. Moc dobře věděli, že během včerejšího zápasu se nebelvírské družstvo moc dobře nepředvedlo, a nebýt Harryho, jistě by prohráli. Profesorka McGonagallová jim navíc po zápase dala dost jasně najevo, že vzhledem k očekávanému výkonu byl ten jejich mírně řečeno ubohý. Proto další den s radostí uvítala, že za ní nebelvírské družstvo došlo a požádalo ji o možnost tréninku.
 
 

Reklama