Leden 2015

Kiwi nanuk

10. ledna 2015 v 21:35 | Delight ^^ |  DIY
Dobré a jednoduché letní osvěžení, jehož přípravu zvládnou i ti nejhorší kuchaři a kuchařky:) Na dřevěnou špejli (kterou si ponecháte například po snězení nanuku) napíchnete kiwi (doporučuji kiwi nakrájet na tlustší kousky, aby vám na špejli dobře drželo) a poté ho namočíte do roztopené čokolády. Nakonec dáte špejli i s kiwim na mražák. Další den si stačí vlastnoručně vyrobený nanuk z mražáku vzít a vychutnat si ho:) Kromě kiwi se to dá samozřejmě udělat i s jinými kousky ovoce, je třeba ale najít takové, které vám na špejli bude dobře držet a které vám osobně chutná.

Food

Drarry//gif

10. ledna 2015 v 15:32 | Delight ^^ |  Animace
Gify na můj nejoblíbenější HP pairing, musím se přiznat, že druhý mě pobavil :)

Brumbál je gay

10. ledna 2015 v 14:41 | Delight ^^ |  Zajímavosti
Informace, kterou nejspíš spoustu milovníků Harryho Pottera už ví, ale já jsem se ji dozvěděla teprve nedávno a musím říct, že mě více než překvapila.
J.K. Rowlingová v roce 2007 uvedla, že Brumbál byl homosexuálně orientovaný a vždy měl velkou slabost pro kouzelníka Grindelwalda, se kterým se sám utkal v duelu a porazil jej. Docela paradox, nemyslíte?
Kromě toho bych řekla, že jeho homosexualita byla v knihách i filmech velmi dobře ukryta, nebo prostě jen neumím číst mezi řádky ^^


Moudrý muž

9. ledna 2015 v 22:53 | Delight ^^ |  Citáty
Jeden moudrý muž vyprávěl vtip. Všichni se smáli jako šílení. Po momentě ho zopakoval, v té chvíli se smálo méně lidí. Opakoval ho pořád dokola a dokola, až se nesmál už nikdo. Když neslyšel nic než ticho, usmál se a řekl: Nemůžete se smát nad stejným vtipem stále dokola a dokola, proč tedy plakat nad jednou věcí stále a stále dokola?'


Kodaline - All I Want (cover)

9. ledna 2015 v 22:16 | Delight ^^ |  Písničky
Cover, na který jsem poprvé narazila asi před dvěma dny a zároveň jsem díky němu poznala skvělou písničku a milou vlogerku. Původní píseň je od Kodaline, musím ale říct, že mám mnohem radši tuhle verzi, protože mi k téhle písni prostě sedí ženský hlas :)


Ananasová lampa

9. ledna 2015 v 20:23 | Delight ^^ |  DIY
Před pár lety jsem si něco podobného vytvořila, sice to nevypadalo tak, jako na obrázku dole, ale snaha byla:)
Princip je takový, že na obyčejnou stolní lampu nalepujete pod sebe zlomené kousky plastových lžiček. Žlutá barva na lampě vypadá moc hezky, obzvlášť když se zapne a potom to ve tmě hezky svítí. Problém je ten, že je poněkud složité sehnat tolik plastových lžiček žluté barvy, možná se prodávají v Ikei nebo v obchodech se zbožím pro domácnost, je ale pravda, že jsem snad nikdy v životě neviděla prodávat žluté plastové lžičky. Dobrá zpráva je ta, že lampa vyrobená z bílých kousků vypadá taky moc hezky, a narozdíl od žluté vypadá elegantněji a trochu decentněji. Je možné si lampu samozřejmě taky různým způsobem dozdobit, například zeleným barevným papírem, jak je to ukázané na obrázku.
Myslím si, že je to jednoduchý způsob, jakým si vyzdobit pokoj, nezabere moc času a vypadá opravdu hezky.


Quote HP Edition//gif

9. ledna 2015 v 20:01 | Delight ^^ |  Animace
Našla jsem na tumblru úplně nádhernou sadu animací, která dohromady dává jeden z mých oblíbených citátů:) Moc obdivuju lidi, kteří umí dělat animace, protože já jsem v takových věcech většinou úplné nemehlo, a tak se alespoň kochám prací jiných.


Vincent - Draco/Harry

8. ledna 2015 v 14:23 | Delight ^^ |  Videa
Jedno z mých nejoblíbenějších Drarry videí. Už před třemi lety jsem ho zveřejňovala sem na blog, ale odkaz už nefungoval, protože původní video se z YouTube smazalo. Naštěstí ho někdo re-uploadnul, takže máme možnost se na něj podívat znovu :) Je to moc krásné video, určitě všem doporučju, přestože je takové smutné.


Draco trochu jinak

6. ledna 2015 v 21:25 | Delight ^^ |  Jednorázovky
Info: Tuto povídku jsem napsala již v roce 2010, teď jsem si ji po dlouhé době přečetla a rozhodla jsem se ji trochu upravit, aby dávala alespoň nějaký smysl a nedělala mi na blogu takovou ostudu. :) Snad se vám upravená verze bude líbit více, než ta předchozí (ovšem pokud jste ji četli)
Pairing: slashové fanynky určitě objeví náznak Draco/Harry ^^


Draco seděl ve Velké síni. Na dlouhých, dřevěných stolech byly postaveny nejrůznější druhy snídaňového jídla; od sýrových toustů, zabírající prostředek stolu, přes vajíčka, šunku, zeleninu a další přílohy, umístěné na levé straně, až po karamelové sušenky, ovoce a ořechové buchty, kterých měl každý student dostatek na svém talíři. Stoly se prohýbaly množstvím jídla a celá místnost se blýskala odrazy příborů, které na ně vrhalo velké stropní osvětlení a svíčky zavěšené podél zdí. Nože a vidličky cinkaly o sebe, někdy Draco zaslechl nepříjemný zvuk, to když někomu spadl příbor na podlahu. Ve Velké síni se ozývaly hlasy hovořících lidí, které blonďatému chlapci šly na nervy. Ačkoli všichni v místnosti snídali nebo se bavili, Draco se na jídlo nemohl ani podívat. Seděl opřený na nepohodlné, tvrdé židli v zadní části zmijozelského jídelního stolu a otráveným pohledem zkoumal ostatní studenty.

Hvězdy nám nepřály

6. ledna 2015 v 18:26 | Delight ^^ |  Knihy
Autor: John Green
Žánr: román
Hodnocení: 5/5


Po dlouhém otálení jsem se konečně, stejně jako většina ostatních, rozhodla si také přečíst jeden ze světových bestsellerů, o kterém se všude tolik mluvilo a přátelé mi o něm vyprávěli. Kniha o dvou mladých nemocných lidech, Augustovi a Hazel, kteří se setkají na podpůrné skupině pro lidi postižené rakovinou a zjistí, že spolu sdílejí mnoho názorů, myšlenek a pohledů na svět, které jsou v jejich nepříjemné životní situaci výjimečné a neobvyklé. Kromě jejich nemoci je spojuje také sarkastický humor, který autor dokázal v knize úspěšně popsat tak, aby nevyzněl příliš vulgárně a pobavil čtenáře.
Než jsem si knihu přečetla, neviděla jsem ani film. Znala jsem jen její přibližný děj a obsah. Myslela jsem si, že se kniha až příliš přeceňuje, protože na téma rakovina a láska již vyšlo mnoho knih, a raději jsem od ní moc neočekávala. Prvních několik stránek se mé obavy naplňovaly, ale kniha vám asi vždy připadá jiná, když jste na jejím začátku, než když se sžijete se všemi postavami a jejich uvažováním a pochopíte její pointu. Když jsem knihu četla po dobu asi deseti minut, bylo mi jasné, že už se od ní jen tak neodtrhnu.