Prosinec 2014

Zajímavosti o Bradavicích

27. prosince 2014 v 14:22 | Delight ^^ |  Zajímavosti

Společenské místnosti všech bradavických kolejí se nachází ve věžích hradu. Kromě Zmijozelu, který má společenskou místnost ve sklepení.
Kouzelnická škola čar a kouzel v Bradavicích není jediná, která se v ságách vyskytuje. Například ve čtvrtém díle Harryho Pottera, tedy Ohnivém poháru, jsme se doslechli také o francouzské škole Krásnohůlky a bulharské škole Kruval, nebo o méně známé americké Salemské škole pro čarodějky.
V Bradavicích se vyskytuje tolik chodeb, že všechny z nich prošlo jen několik lidí - Fred a George Weasleyovi, Voldemort, Harry Potter a samozřejmě také výrobci Pobertova plánku - Červíček, Náměsíčník, Tichošlápek a Dvanácterák.
Protiva je jediné strašidlo v Bradavicích. (pozn. aut. Někteří by možná za strašidlo považovali také Ufňukanou Uršulu, to ale nejspíš záleží jen na úhlu pohledu každého z nás)
Hermiona Grangerová se jako jediná z tria vrátila do Bradavic, aby si doplnila sedmý ročník.

Avatary//Albus Brumbál

26. prosince 2014 v 23:38 | Delight ^^ |  Avatary
.....
...

Vánoční pixelky

26. prosince 2014 v 23:30 | Delight ^^ |  Ostatní
Jeden článek z trochu jiného, roztomilejšího soudku, který nemá se ságou HP ani Narutem nic společného, přesto se však hodí k aktuálnímu ročnímu období. Snad se vám pixelky budou líbit, některé z nich možná použijete ve svých vánočních článcích či do menu. Zbytek pod perexem.


Vtipné obrázky na téma HP

26. prosince 2014 v 23:17 | Delight ^^ |  Ostatní
Spoustu z nich určitě najdete na různých facebookových stránkách, ty nejvtipnější jsem ale musela zveřejnit i na blog.


Orchard of Mines - Harry/Draco

26. prosince 2014 v 22:54 | Delight ^^ |  Videa
Další Drarry video, které mi doporučila čtenářka blogu Kier, a za což jí moc děkuju. Youtube kanál od Sapphiamur znají skoro všichni milovníci slash párů, protože na tuto tématiku vytvořila mnoho videí, na které je možné se podívat zde.
Kromě videí je Sapphiamur známá také svou tvorbou na deviantart, ten můžete najít na tomto odkazu. velká část její tvorby je věnována Billovi a Tomovi Kaulitzovým ze skupiny Tokio Hotel.
Ti, kteří se se Sapphiamur chtějí spojit a jejich úroveň angličtiny neodpovídá tomu, co by jí chtěli sdělit, nemusí zoufat - Sapphiamur je totiž Češka.


Sbírka zlomených srdcí 1.

26. prosince 2014 v 1:30 | Delight ^^ |  Sbírka zlomených srdcí
Info: Povídka, jejíž děj mě napadl před několika hodinami a rozhodla jsem se s ní hned začít. Netroufám si odhadnout, kdy bude dokončena, její další průběh už mám ale vymyšlený, proto nové díly očekávejte brzy. Snad se vám bude povídka líbit, připomínky a komentáře ráda uvítám v komentářích. Přeji příjemné počtení.

Na bradavických pozemcích se rozprostřel klid a ticho. Příroda se zahalila do tmy, květy se schoulily do stínu svých dlouhých listů a také ptácii se uložili ke spánku. Harry seděl v nebelvírské společenské místnosti a zamyšleně hypnotizoval tkaničky svých ošoupaných tenisek. Příjemné teplo z praskajícího krbu v něm vyvolávalo jakýsi zvláštní pocit, který sám nedokázal identifikovat. V hlavě se mu splašeně honily nejrůznější myšlenky, mísící se s lehkým vzrušením při pomyšlení na křehké tělo mladého chlapce, jenž se stal důvodem Harryho probděných a neklidných nocí.
Draco Malfoy. Lhostejný, arogantní a nepřístupný blonďatý aristokrat s velkými šedými duhovkami, skrytými pod závěsem temně černých řas. Ty oči dokázaly Harryho okouzlit svým jediným pohledem, ačkoli všechny mu byly adresovány společně s posměšným úšklebkem a povytaženým obočím. Jeho tvář byla bezchybná, bledá a tak moc Harryho lákala. Často přemítal nad tím, jaká je asi na dotek, jaký by byl Dracův výraz, kdyby Harry laskal jeho štíhlé tělo, líbal jej na útlých bocích, jak by mu hořely jindy aristokraticky bledé tváře... A třebaže si to Harry nechtěl přiznat, dokonce i Malfoyova sebejistá a domýšlivá povaha jej přitahovala.

Neville Longbottom

25. prosince 2014 v 21:38 | Delight ^^ |  Ostatní
Nedávno jsem na internetu objevila tenhle obrázek, tak jsem si ho hned musela uložit a podělit se o něj na blogu. Myslím si, že asi nikoho nenapadlo, že z Nevilla bude jednou takový fešák ^^
No, posuďte sami...
(další obrázky pod perexem)

Unspoken - Harry/Draco

25. prosince 2014 v 1:30 | Delight ^^ |  Videa
Jedno z mých dalších oblíbených videí, které znám již hodně dlouho a zapomněla jsem se s vámi o něj podělit. Kromě skvěle propracovaného příběhu můžete ve videu najít i nádhernou písničku, která atmosféru videa podtrhuje, a povedené efekty. Opět na jeden z mých nejoblíbenějších pairingů.
Odkaz na Youtube: tady