Vnitřní boj 39.

7. září 2011 v 6:43 | Delight ^^ |  Vnitřní boj
Cestou do Velké síně míjel studenty, mezi nimiž byl i Draco Malfoy - který na Harryho nenápadně pokukoval v domnění, že si toho černovlasý chlapec ani nevšimne - a Neville Longbottom. Když se Harry potkal s Nevillem, musel si opět vyslechnout dlouhou přednášku o mandragorách a důvodu, proč v druhém ročníku omdlel. Jako by to Harry sám nevěděl. Celou dobu ale předstíral, že jej to ohromně zajímá a téměř za každým slovem chápavě přikývl. Nebýt Rona a Hermiony, kteří mu přišli radostně sdělit, že viděli Crabbea s Goylem jak vystrašeně utíkají ze sklepení, Harry by se nikdy nedostal ze spárů Nevillových bylinek.
"Tos neviděl, kámo! Kdybys u toho byl..." Ron nedořekl a vybuchl smíchy. Hermiona se vší silou snažila udržet si vážnou tvář, šlo na ni ale poznat, že se hodně přemáhá a nejradši by se rozesmála stejně jako Ron. Harry se na oba dva pobaveně podíval a zakroutil hlavou.


"Opravdu tupouni, hlavně ten Crabbe..." Svraštila obočí Hermiona.
"Neříkej, že Goyle ne!" Vykulil oči Ron a zaťukal si na čelo, které mu zakrývala dlouhá ofina.
"Goyle není tak pitomý!" Stála si za svým Hermiona a zkřížila ruce na hrudi, jako by snad chtěla říct - Já to vím nejlíp, tak se se mnou nehádej, Ronalde Weasley!
"To si teda jenom myslíš! Oba dva jsou úplně stejní!" Ron se naježil a poslední slovo jen hlasitě skříknul. Harry se na tu spoušť zmateně díval a uznal za vhodné, že by bylo nejlepší vyklidit pole. Jakmile se ale Hermiona rozeřvala po bradavických chodbách, rozhodl se zůstat a dva rozběsněné kamarády od sebe odtrhnout, než na sebe vyšlou třeba ještě Cruciatus.
"No ovšem! Všichni jsou hloupí, jenom ty jsi dokonalý!" Argumentovala Hermiona rozhořčeně a propalovala Rona očima.
"Zatraceně! Neříkám, že jsem dokonalý, ale rozhodně lepší než ty dvě bábovky!"
"Jedno máte společné - stejnou chuť k jídlu!" Zakřičela Hermiona a vytáhla hůlku.
V tu chvíli se mezi ně postavil Harry a vypadal překvapeně.
"Tak už dost, hádáte se tady jako staří manželé. Kvůli Crabbeho a Goyla, vždyť to není normální. Každý má svůj názor, tak si ho neberte a přestaňte promerlina řešit takové hlouposti. A ty, Hermiono, schovej hůlku."
"Za to může ona-" ukázal Ron prstem na Hermionu, ale Harry jej přerušil.
"Nezáleží na tom, kdo za to může. Na hádce má každý nějaký podíl viny. A nehodlám to řešit, viděli jste snad někdy, že bych se já s váma hádal tak, jak vy teď?" Zamračil se znechuceně.
Hermiona i Ron zrudli a zadívali se do země. Ač si mysleli cokoliv, museli chtě nechtě uznat, že Harry má pravdu. Ve všem.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Které povídky máte radši?

Sasuke/Naruto
Harry/Draco

Komentáře

1 tamias tamias | Web | 7. září 2011 v 11:09 | Reagovat

:-D pěkný díl těším se na další no jo Řon a Hermiona to je kapitola sama o sobě

2 Anne-Mary Anne-Mary | Web | 7. září 2011 v 16:32 | Reagovat

Úžasný, ještě nikdy se takhle nehádaly, vlastně hádaly se někdy? Musím víc dávat pozor při štení a zaměřit se i na to :D poslední dobou jsem se zaměřovala jen na něco, jinak jsem zvědavá na ten poslední díl :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama