Vnitřní boj 38.

3. září 2011 v 23:24 | Delight ^^ |  Vnitřní boj
Harry sebou vylekaně trhnul a své smaragdové oči, skryté za kulatými brýlemi, obrátil ke dveřím.
Brumbál napodobil Harryho reakci a taktéž se zvědavě díval na dveře. Ty se po malém momentu prudce rozevřely a v nich stanul Lucius Malfoy s úlisným úšklebkem na tváři. Harry si jej přeměřil pohledem a neslyšně si odfrknul.
Malfoy měl na sobě černou elegantní čepici, zřejmě zbrusu novou, předražený černý hábit, pletený svetr s vyšívaným hadem na hrudi, úzké kalhoty a vysoké černé boty, které jej činily vyšším. V ruce držel stříbrnou hůl a vedle něj se zmučeně belhala malá domácí skřítka.
Chladně se rozhlédl po celé místnosti a hned poté svůj pohled upřel na Brumbála. Černovlasému chlapci nevěnoval nejmenší pozornost a bez jakékoli výzvy spustil svou dlouhou řeč.


"Slyšel jsem, že škola se má zavírat. Co s tím hodláte dělat, Brumbále? Žil jsem v přesvědčení, že máte vše pod kontrolou, ale jak tak vidím..." zamračil se na Harryho, "zmýlil jsem se. Opravdu mě překvapuje, jak to můžete jen tak přehlížet. Být na vašem místě, pošlu alespoň bystrozory, aby Browna našli, ale vy tady pouze sedíte a neděláte absolutně nic pro záchranu naší školy. Divím se, že vás správní rada nechává na místě ředitele. Připadáte mi na to opravdu neschopný. Ženete školu do záhuby. Kdyby jen vznešený Salazar Zmijozel věděl, co se tady děje... nenechal by to tak." Dokončil popuzeně a oči sevřel do dvou úzkých škvírek.
"O čem to tady mluvíte? Brumbál je ten nejlepší čaroděj všech dob a myslím, že dělá co může pro to, aby se všem zavděčil. Jen člověk jako vy může z pusy vypustit takovýhle nesmysl!" Nevydržel to Harry a naštvaně na Luciuse vyjel. Brumbál po celou dobu mlčel, teprve až Harry dořekl poslední slovo, nadechl se k odpovědi.
"Děkuji, Harry, ale tohle bych si rád vyřešil sám," pousmál se na černovlasého chlapce a obrátil se k Malfoyovi, kterému ve tváři hrálo znechucení a vztek. "Jste-li toho názoru, že mi nezáleží na Bradavicích, samozřejmě vám to brát nemůžu. Ale chtěl bych vás ujistit, že mi rozhodně není jedno, co se školou bude. Já jako ředitel bohužel nemám dovoleno se jen tak sebrat a začít hledat vraha, mojí povinností je především posílat sovy na ministerstvo a vyřizovat písemné dokumenty. Pokud se vám to ještě nedoslechlo, po Brownovi pátrá nejméně osm bystrozorských týmů alespoň už tři měsíce." Dopověděl klidně a vyrovnaně. Harry jej obdivoval, jak může mít tak velikou trpělivost a při každé příležitosti zůstat v klidu.
Chvíli bylo ticho, Malfoy Brumbála probodával pohledem a klid narušovalo jen hekání domácí skřítky, která před několika chvílemi dostala holí do zad.
"Dobrá tedy. Uvědomte si ale, že škola je v nebezpečí a pokud se s ní něco stane... tak vy z toho taky nevyjdete v nejlepším, to vám zaručuji. Sbohem, Brumbále," rozloučil se úsečně a s posledním opovržlivým pohledem na Harryho se vydal pryč z pracovny za usilovného sténání skřítky, kterou necitelně praštil do hlavy. Harry si hned vzpomněl na SPOŽÚS* a Hermionu a přemítal, jak by se asi tvářila, kdyby viděla tohle zacházení.
"Asi už taky půjdu, pane profesore," vydal ze sebe Harry trochu zaraženě, vstřebával všechny informace, které se právě doslechl.
"Ano, Harry." Usmál se Brumbál bez náznaku nějakého vzteku. Byl úplně vyrovnaný, zřejmě čekal podobný výstup.
"Děkuju, že jste mi to řekl, myslím o těch Bradavicích," dodal Harry, než za sebou zavřel těžké dveře a s hlavou jako kolo štěstí se vydal ven z profesorova kabinetu.

*SPOŽÚS = společnost pro ochranu životní úrovně skřítků, založila jej Hermiona, aby podpořila svobodu domácích skřítků.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Které povídky máte radši?

Sasuke/Naruto
Harry/Draco

Komentáře

1 Anne-Mary Anne-Mary | Web | 3. září 2011 v 23:59 | Reagovat

Další bezvadný díl. I když Hermiona to říká po písmenkách no je to prostě spožús :D :D :D nebo ne :D Taky brzo zveřejním další Dss ale zatím jsem se nedokopala k tomu dokončit to. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama