Vysvětlivky 1.

23. srpna 2011 v 11:48 | Delight ^^ |  Definice výrazů
několik zkratek a výrazů v povídkách. :) co nejdříve dodám další... zdroj : www.fantasmagorium.net ;)

A/N
(author's note) = autorská poznámka, text na začátku nebo na konci povídky mimo povídku samotnou, kde autor může svou povídku okomentovat, vysvětlit, poděkovat těm, kteří mu s ní pomáhali (viz. beta-reader) apod.

Angst = povídka, v jejímž obsahu jsou nejdůležitějším prvkem syrové emoce: strach, obavy, úzkost, deprese. Stručně - hrdina psychicky trpí.

Twincest = označení incestuálního vztahu mezi dvojčaty (Bill x Tom Kaulitzovi, Padma x Parvati Patilovy, Fred x George Weasleyovi apod.)

Songfic = povídka, jejíž děj se odehrává na podkladě textu písně, která je často po slokách vkládána do povídky, nebo se dá názvem songfic vyjádřit také povídka, která je napsaná na základě nějaké písně.

S/M, sm (sadomasochism) = v takto označených povídkách najdete líčení fyzické bolesti jako nedílnou součást erotických scén.

Slash = povídka, která zobrazuje erotický nebo romantický vztah mezi dvěma osobami stejného pohlaví. Povídka nemusí obsahovat erotickou scénu, a přesto může být označována jako slash. Většinou se pod pojmem slash myslí vztah dvou mužů, kdežto pro vztah dvou žen se vžil název femslash.

Semi non-con = označuje povídku obsahující sexuální zneužití, někdo je k sexu nucen, ale nakonec se podvolí nebo se mu to začne líbit.

Rape, rapefiction = označuje povídku obsahující brutální znásilnění, bezohledné, považováno za tvrdší než hard non-con

Hard non-con = označuje povídku obsahující znásilnění, součástí je bolest, bití nebo týrání, posměšky, urážky, případně končí tragicky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama