Vnitřní boj 36.

30. srpna 2011 v 22:55 | Delight ^^ |  Vnitřní boj
další díl, doufám, že se bude líbit:) a doporučuju si pustit k tomuhle dílu písničku Mad World - tady . je krásná sama o sobě, a doufala jsem, že by mohla tomuhle dílu přivodit trochu lepší atmosféru.Harryho první reakce se podobala Dobbymu, který po zjištění, že mu Lucius Malfoy 'daroval' ponožku, vykulil své velké oči a v jeho tváři se objevilo překvapení.
Přesně takhle Harry vypadal, pocity se v něm mísily a srdce mu začalo splašeně bít. To snad ani nemůže být pravda. Chtějí zavřít Bradavice? To bude ale znamenat, že se Harry vrátí k Dursleyovým a bude u nich muset bydlet. Kam jinam na školu by chodil, pokud ne do Bradavic?


"A-ale...pane profesore, to přece nejde. Vlastně...z jakého důvodu se mají Bradavice zavírat?" Zeptal se zmateně a opřel se o vysoké opěradlo měkké židle. V duchu už si představoval, jak se musí loučit se svými nejlepšími kamarády, profesory, Hagridem a spoustu dalšími lidmi, kteří mu za tu dobu přirostli k srdci. Viděl, jak se vrací k tetě Petunii a strýčku Vernonovi a musí jim posluhovat a nadále předstírat, že vůbec neexistuje. Už nikdy neuvidí ty, které má rád. Nebude se každé ráno probouzet ve své pohodlné posteli v nebelvírské ložnici, už se nepodívá do Velké síně, nebude se pošťuchovat s Malfoyem... po tom všem zůstanou jenom vzpomínky, ač nejkrásnější v jeho životě.
Ta představa Harrymu nahnala do očí slzy, ale snažil se je rychle zapudit. Nechtěl dopustit, aby se rozbrečel tady v Brumbálově pracovně.
"To je... kvůli Browna." Oznámil po krátkém mlčení váhavě Brumbál a svýma pomněnkovýma očima hypnotizoval ty Harryho zelené.
Harryho oči nabyly ještě větších rozměrů a v jeho žilách začal proudit vztek. Nedovolí přece, aby školu zavřeli! Znamenalo by to pro něj zkázu, on by se neměl kam vrátit. Bradavice pro něj byly druhý domov, vlastně se u Dursleyových necítil vůbec jako doma. Spíš mu to připadalo jako vězení.
"Kvůli Browna? Ale říkal jste přece, že nemáte žádné novinky."
"Nechtěl jsem ti to říkat, Harry. Stačí, že už s tím mají starosti profesoři, a opravdu jsem neměl v úmyslu s tím zatěžovat ještě tebe."
"Takže kdybych nepotkal Hagrida, nechal byste si to pro sebe? To snad nemyslíte vážně!" Vybuchl Harry a vůbec si neuvědomoval, že jeho křik musí slyšet snad všichni v Bradavicích. Většinou si snažil zachovat klidnou hlavu, ale teď to nešlo. Bylo toho na něj prostě moc, měl strach, že přijde o to, co je mu nejbližší a zároveň se v něm hromadila zlost.
"Uklidni se Harry, a snaž se mě pochopit."
"Pochopit? Pochopit? Vám se to řekne! Vůbec nechápete, jak mi je!" Zakřičel hlasitě a z jeho očí se svezla první slaná kapka, která se po krátké cestičce jeho tváří vpila do látky černého trička. Nevěděl, že jde o tak vážnou věc, jako jsou samotné Bradavice. Ani ve snu by jej nenapadlo, že se má škola zavírat. Stačilo ještě jediné pomyšlení, že už nikdy nespatří Rona, Hermionu, Seamuse a nikoho z jeho přátel a další slza si vybojovala svou cestu. Nezvládne to. Nejlepší chvíle svého života strávil tady, na tomhle místě prožil své nejlepší zážitky...nemůže se toho jen tak vzdát.
Brumbál mlčel. Zřejmě uznal za vhodné, že slova by v tuhle chvíli nebyla nic platná.
Harry vzlyknul a tentokrát už začal plakat naplno. Schoulil se do klubíčka a vůbec neřešil, co si o něm asi musí profesor myslet. Dal volný průchod svým citům, které už nedokázal skrývat.
"Harry...no tak...ještě není nic jistého, pokud se podaří Browna dopadnout, škola bude nadále fungovat," snažil se černovlasého chlapce povzbudit, ale v tónu jeho hlasu šlo poznat, že ani on sám tomu nevěří.
"V-vždyť...j-já...c-co budu dělat, j-jestli se zavře škola? N-nerozumíte tomu," vzlykal a utíral si slzy, kterých bylo čím dál více.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ifča Ifča | Web | 30. srpna 2011 v 23:11 | Reagovat

Když mě ta obchodka tak nebaví :/ třída fakt děsná, učení je moc.. v prváku v pololetí 4 z občanky :D Asi bude lepší to mít jen jako koníček..

2 Anne-Mary Anne-Mary | Web | 3. září 2011 v 21:53 | Reagovat

Já prostě nemůžu čtu to už ani nevim po kolikátý a nemůžu už to znam slovo od slova, ale prostě nevim, měla bych to přestat číst. Mě se tak líbí jak jsi to popsala a i když jsem už četla ten milulý díl a tenhle dávno, musela jsem si to znova přečíst, prostě jsi skvěle popsala tu situaci a tď si to pamtuju na zpaměť nevím jak se teď mám Harryho vzpomínek zbavit, jak je dostat z hlavy, furt se opakujou celej ten děj v tomhle díle. Nevím, ale tohle je prostě ten nejlepší díl co jsi asi napsala, nevím proč. :-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama