Vnitřní boj 31.

22. srpna 2011 v 22:06 | Delight ^^ |  Vnitřní boj
Ten pohled Harryho zpočátku trochu zarazil, nedal ale na sobě nic znát, a tak ke kamarádce pomalu došel a trochu váhavě ji objal. Nechtěl, ať si od toho Ginny něco slibuje, bral ji opravdu jenom jako skvělou holku, která mu vždy pomohla a měl ji rád, nic víc v tom ale nebylo. Když se od sebe po několika sekundách odtáhli, Ginny jej vyzvala, ať si sedne. Nikde nebyly žádné židle, a tak se oba dva usadili na chladivou zem a Harry pohledem vybídl kamarádku, ať mu konečně řekne tu novou informaci, kterou pro něj měla.
"Takže...," pousmála se Ginny trochu rozpačitě a i přes venkovní tmu mohl Harry spatřit, jak se jí začervenaly tváře. "Sice už to možná víš, ale stejně jsem ti to chtěla radši říct... o samotě, protože nevím, jestli by bylo dobré, kdyby se o tom dozvěděl ještě někdo jiný."


Na chvíli se odmlčela, zřejmě nevěděla, jak má pokračovat. Harry myslel, že samou zvědavostí praskne.
"Ono jde o Malfoye... Totiž... on..." Uprostřed věty se zakoktala a sklopila pohled. Harry pomalu zase začal chytat nervy.
"No? Tak co se tedy děje?" Nevydržel to a musel Ginny trochu popohnat, neměl v plánu tady sedět do rána.
"On tě miluje!" Vypadlo z Ginny a v jejím tónu šlo poznat, že tomu sama ani nechce uvěřit, a zároveň trochu žárlí. Harry čekal cokoliv, ale na tuhle odpověď opravdu připravený nebyl. Nevěděl, jak zareagovat, hlavou se mu honila spousta myšlenek. Byl zmatený. Připadal si, jako by se to všechno dělo mimo něj a on tomu jen přihlížel. Přišlo mu to neuvěřitelné, když se tak ale nad tím zamyslel, hodně věcí by Malfoyovým citům odpovídalo.
'Třeba dneska, jak mi říkal, že spěchá a potom tam seděl na zemi a koukal na mě tak posvátně, jako bych byl snad samotný Voldemort. Nebo když jsem cítil při snídani jeho pohled v zádech, tehdy jsem si myslel, že má na mě zase vztek, ale vlastně by to tak vůbec nemuselo být.' I přesto ale tomu stěží uvěřil.
"Jak to víš, Ginny? Tedy, chci říct... nemusí to být úplně stoprocentní."
Ginny ale přesvědčeně zavrtěla hlavou.
"Vím to od Hermiony." Řekla rozhodně a sotva spatřila Harryho nechápavý pohled, dodala: "Řekl jí to Blaise."
"Zabini?" Vykulil oči Harry a teď už opravdu nechápal vůbec nic. Ginny se na něj dívala, jako by snad spadl z Marsu.
"Ty o tom ještě nevíš?" Zeptala se překvapeně.
"O čem bych měl vědět?" Harry svraštil obočí.
"No... že Hermiona chodí se Zabinim?"
Harry se v tu chvíli málem udusil. Slyšel dobře?
"Tak to teda opravdu nevím... Vlastně mě to ani nenapadlo, nikdy jsem je neviděl pohromadě. A kromě toho jsem si celou dobu myslel, že Hermiona je s Ronem..." Dostal ze sebe nevěřícně. Pak se mu ale nezdála ještě jedna věc. "Moment... a jak může zrovna Zabini vědět, že je do mě Draco - tedy Malfoy - zamilovaný? Přijde mi to jako nesmysl!"
"Nevím, jestli ses o tom už dozvěděl, ale Malfoy se s Blaisem docela kamarádí. Sice se spolu neobjevujou na veřejnosti tak často, jako Malfoy s Crabbem a Goylem," odfrkla si znechuceně Ginny, "ale přece jen jsou dobří přátelé. Draco to Zabinimu řekl už docela dávno, ale myslím, že to stále platí. Alespoň podle těch Malfoyových pohledů," dodala trochu žárlivě.
Harry dlouhou dobu nevěděl, co na to říct. Musel nad tím stále přemýšlet. Opravdu by se mohlo stát, že by se ten aristokratický blonďák zamiloval právě do něj?


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Anne-Mary Anne-Mary | Web | 23. srpna 2011 v 10:54 | Reagovat

Zase moc krásný povedlo se ti to dobrý reakce fakt že jo :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama