Vnitřní boj 30.

21. srpna 2011 v 17:03 | Delight ^^ |  Vnitřní boj
*U Harryho*
'To jsem teda opravdu nepochopil. Malfoy měl dneska nějakou zvláštní náladu, ale nejspíš neměl jinou zábavu, než na mě pořád koukat. Nic jinýho v tom nevidím,' přemýšlel Harry, zatímco byl na cestě do Brumbálovy pracovny. Doufal jen, že profesor nebude spát, protože s ním potřeboval nutně mluvit ohledně komnaty a minule se na sraz opět nedostavil. Cesta k pracovně mu ale dnes očividně nebyla přána. Sotva Harry vstoupil na jedno schodiště, rozhýbalo se přesně na opačnou stranu, než Harry potřeboval, a on se ocitl ve druhém patře. Měl dvě možnosti - buď se dostat zpátky anebo o patro výše, kde počkat na další schody. Rozhodl se pro druhou možnost. Jako naschvál se ale schodiště nejméně pět minut nehýbalo, a když na něj Harry konečně vstoupil, změnilo směr úplně. Černovlasý chlapec vůbec nevnímal, kam ho schody vedou, jak byl naštvaný. Dnes měl i tak starostí plnou hlavu a jeho nervy byly docela podrážděné, navíc si neustále hlídal čas schůzky s Ginny, aby se neopozdil. Když ho schodiště konečně dovezlo na plošinu, vypadalo to, že se právě nachází někde úplně na opačné straně, než stál Brumbálův kabinet.

Tohle zjištění donutilo Harryho naštvaně zaskřípat zuby a on začal pochybovat, jestli se vůbec ještě dnes k profesorovi dostane. Schody se vzájemně křižovaly a Harry se v nich vůbec nevyznal. Pokud si zpočátku nebyl jistý, kam ho které schodiště doveze, v tom případě teď už opravdu nevěděl, jak svůj zmatek popsat. Ze zoufalosti vkročil na první schody, které se mu nabídly a rychle po nich přešel na druhou stranu. Opět byl ale na špatném místě, a dále už čekat nechtěl. Podíval se na kapesní hodinky a s hrůzou zjistil, že za deset minut se má sejít s Ginny. Jestli přijde opět pozdě, zklame tím nejen ji, ale i sám sebe. Nebylo by to totiž poprvé. Alespoň v něčemu se mu dařilo, a tak byl již za několik okamžiků na cestě do Astronomické věže. Vztek v něm bublal jako žhavá láva, snažil se ale trochu uklidnit, aby své kamarádce nepokazil večer. Absolutně nevěděl, proč jej Ginny tak narychlo sháněla, ale pomyslel si, že to asi musí být něco důležitého, když o tom s ním chtěla mluvit o samotě a na takovém soukromém místě, jakým Astronomická věž bezpochyby byla.
Kráčel rychle, zaprvé nebyl zrovna příjemný pocit se ve tmě sám procházet po venku, a zadruhé už bylo za dvě minuty deset a on aspoň projednou chtěl přijít včas. Schody do věže bral po dvou, div že si tam někde nenabil nos, a přesně v deset hodin stanul před Ginny - která byla opět přesná jako hodinky a už od dveří se na něj tajemně usmívala.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Které povídky máte radši?

Sasuke/Naruto
Harry/Draco

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama