Vnitřní boj 29.

20. srpna 2011 v 14:35 | Delight ^^ |  Vnitřní boj
Další díl. Psala jsem ho docela narychlo, ale snad se vám bude aspoň trochu líbit :-)

Draco chvíli jen tak zaraženě stál neschopen slova. Jakmile se ale trochu vzpamatoval, začal si hned nadávat do debilů, pitomců a idiotů.
'Draco, jak můžeš být tak zabedněný! Teď ses pěkně ztrapnil, a nejen před Potterem, ale i před tím chudákem Weasleym!' V duchu si vlepil pořádnou facku a byl na sebe tak naštvaný, až se mu do očí draly slzy.
'Sakra, sakra sakra! Pěkně jsi to podělal, opravdu paráda! Styď se!' Napomenul sám sebe a zamrkal ve snaze zahnat ty drobné slané kapky, které pracně usilovaly o to, aby se dostaly z těch šedých krystalek na svobodu. Draco nevěděl, kam teď půjde, neměl určený žádný cíl. Vlastně se ani pořádně nenajedl, ale zpátky do Velké síně se vracet nechtěl. Co by asi řekl Blaise, kdyby ho viděl v takovém stavu?


'No jasně, Blaise!' Vzpomněl si Draco na svého asi jediného kamaráda, kterému opravdu věřil a měl ho upřímně rád. 'Mohl bych ho požádat o radu, třeba by si věděl rady!' Najednou se cítil trochu veselejší a vzhledem k pozdním večerním hodinám se vydal do zmijozelské společenské místnosti.
Naskytl se ale problém, heslo nutné pro vstup do společenky se během dne změnilo, a Draco neměl ani nejmenší tušení, jaké by mohlo být. Vyzkoušel už Dračí trus, Neskonalou odvahu, Ocas baziliška a dokonce i Čistou krev, ale malý výklenek ve zdi ne a ne se otevřít. Blonďák tam prostál asi deset minut, než se vedle něj konečně objevili Crabbe s Goylem, očividně po vydatném jídle, a sdělili mu nové heslo - Vznešený Salazar. Vytryskly žluté jiskry a otvor se rozestoupil, aby mohli všichni tři projít.
Příjemná atmosféra ve společenské místnosti přímo bila do očí, dnes se tady nehádala ukřičená Pansy, Crabbe s Goylem se hned odebrali do své ložnice a většina ostatních zmijozelských studentů jen poklidně seděla na křeslech, četla si, psala domácí úkoly nebo si povídala s ostatními. Draco se usadil do pohodlného měkkého křesla u krbu a sledoval plápolající plameny, ze kterých co chvíli vyletěla neposedná jiskra, která se následně svezla dolů a už téměř vyhaslá dopadla na zeleno-stříbrný koberec se znaky zkroucených hadů.
Uběhlo dalších pár minut a Blaise se stále neobjevoval. Draca napadlo, že už možná bude ve své ložnici, a tak vystoupal po schodech a otevřel těžké dřevěné dveře, které se mu se zaskřípáním netečně otevřely. Ani se nenadál, a v obličeji mu přistál medový dortíček, následovaný oříškovou sušenkou se šlehačkou. Řev v ložnici utichl a Draco se pořádně nadechl. V tu chvíli začalo divadlo.
"To už snad trochu přeháníte ne? Vás opravdu nezajímá nic jiného, než to jídlo! To se sakra neumíte normálně bavit? Sednout si na postel a držet huby nebo spát? Podívejte se, jak vypadám! Hm? To byl můj zbrusu nový hábit, jsem upřímně zvědav, jak to vyperu! Jestli se to bude ještě jednou opakovat, tak si mě nepřejte! Dávejte si bacha, abyste neskončili jako mravenci v krabičce od zápalek!" Výhrůžně dodal a rozzuřený na nejvyšší míru ze sebe začal dávat dolů dezerty. Šlehačku ze svého obličeje znechuceně odhodil na zem a div že si před Crabbea s Goylem, kteří na něj hleděli jak panna Marie na záchodě, neodplivnul. Cítil, jak ho něčí ruka poplácala po rameni a on spatřil pobavený, avšak i chápající obličej Blaiseho.
"Kašli na to, Draco. Měl by sis jít vyprat ten hábit. Já ti mezitím půjčím svůj, mám tady dva." Nabídnul se mu a s rozhořčeným pohledem, který vrhnul na dvě věčně rozhádané osoby, vyšel i s Dracem z ložnice. Doprovázeni pobavenými a zároveň překvapenými pohledy ostatních se vydali až do umývárny, kde Blaise zůstal stát u dveří a Draco si vysvlékl svůj hábit a pořádně jej vymáchal v čistě bělostném umyvadle.
"Potřeboval bych s tebou mluvit," řekl prosebně Draco, zatímco se snažil odstranit skvrnu od medu, která se mu táhla přes polovinu hábitu. "Ale raději někde jinde," dodal ještě, když dovnitř vešel zmijozelský prvák a vykuleně Dracův špinavý hábit hypnotizoval pohledem.
Blaise přikývl a pousmál se.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Anne-Mary Anne-Mary | Web | 20. srpna 2011 v 15:10 | Reagovat

Chudinka Draco ty ho takhle trápíš tyjo fakt tak čistotnej kluk a ty ho zmažeš od dortů no že se nestydíš, ale bylo to skvělý docela jsem se i pobavila Marie na záchodě :D :D :D Fakt skvělý jindy mi vadí když někdo používá jedno z mích jmen ale tohle ne u toho jsem se fakt bavila jo. :D :D :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama