Vnitřní boj 28.

19. srpna 2011 v 15:52 | Delight ^^ |  Vnitřní boj
"Harry...shání tě-" nedořekl větu, protože jakmile spatřil Malfoye sedícího na zemi, hlasitě se rozesmál.
"Čemu se směješ, Wízlánku?" Osopil se na něj Draco, když se konečně jakš-takš dokázal udržet na nohou a zamračil se. Ron ale nebyl schopný slova, smál se, až se za břicho popadal. Malfoy pohlédl na Harryho, a když spatřil, že už mu taky začínají cukat koutky, začal zuřit.
"Čemu se, sakra, smějete? Nevidím tady nic vtipného!" Zatnul ruce v pěst a zamračil se. Zase začínal bojovat sám se sebou. Vždyť přece utíkal proto, aby našel Harryho. Teď ho tady má, a nezmůže se na nic jiného než na nadávky. Proč? Proč to tak je? Teprve teď mu došlo, jak od něho bylo trapné a neuvážené vyhrnout se rychle za Harrym, jen proto, aby ho našel. Stejně když se to nakonec povedlo, skončilo to prekérní situací, která pro něj byla dost nepříjemná. Ani neměl připravené, co by mu řekl. 'Příště si budu muset všechno pořádně promyslet,' umínil si Draco.


Ron se konečně přestal chechtat a trochu se uklidnil.
"Hledá tě Ginny, mám ti vzkázat, že na tebe bude čekat v deset hodin večer v Astronomické věži." Mrknul na Harryho Ron. "Udělej jí tu radost, a přijď tam. Už kvůli mě." Usmál se a v jeho očích jiskřila naděje.
"Samozřejmě, že tam přijdu. Ale jak se chce Ginny dostat tak pozdě večer do Astronomické věže? Kdyby ji načapal Filch, byl by z toho problém." Podivil se Harry.
Draco na tu scénu před sebou hleděl uraženě, nevěřícně a zároveň překvapeně. Nemohl uvěřit, že ti dva se spolu baví, jako by tady on vůbec nebyl! Jako by tady snad byli sami! A ještě o té malé Weasleyovic holce! Krev v něm vřela, musel posbírat zbytky svého sebeovládání, aby nevybuchl jako časovaná bomba a nepředvedl tady nějaké hysterické divadýlko. Věděl moc dobře, že žárlí, ale za žádných okolností si to nechtěl přiznat. Malfoyové přece neznají slovo závist.
"To nevím, ale když jsem s ní mluvil, říkala, že má všechno promyšlené. Budu muset jít, Hermiona na mě čeká." Zazubil se šťastně a tentokrát to byl Harry, kdo na svého kamaráda rozverně mrknul.
"Děkuju za informace. Jo a Rone - pozdrav Hermionu," dodal ještě, a jakmile Ron zase zašel za roh, teprve pak se obrátil k Malfoyovi, který křečovitě stál na místě a snažil se zůstat v klidu.
"Potřebuješ na záchod, Malfoyi? A neříkal jsi náhodou, že spěcháš?" Rýpnul si ještě a ani nečekal na odpověď. I se svými knihami rychle odkráčel pryč a zaskočeného Draca nechal zůstat stát na místě.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Anne-Mary Anne-Mary | Web | 19. srpna 2011 v 19:08 | Reagovat

Ahoj tak koukam ze tvoje pokracovani je na svete promin ze nepisu hacky a carky, ale stranka blog cz se s moji klavesnici nejak nemaj radi :D a jako musim uznat ze Malfoy je tak trochu trubka no, ale to se k nemu hodi. a mam hotovou prvni kapitolu pribehu a jak jsem psala minule tak je z harryho ale neni o nem je o nekom jinym kteryho na svim blogu taky mas :D na tom blogu kde je zrovna odkaz vzdycky to tam da odkaz na jakym jsem blogu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama