Vnitřní boj 27.

19. srpna 2011 v 0:15 | Delight ^^ |  Vnitřní boj
Dalších dobrých pět minut se zabýval svým rozhodnutím. Na jednu stranu mu přišlo trapné se vtírat, navíc k Potterovi, ale na druhou stranu měl nepředstavitelnou chuť začít s ním rozhovor buď nějakým rádoby omylem, nebo prostě jen tak na něj začít mluvit. Draco si taky moc dobře uvědomoval, že by si rád s Harrym popovídal i jako kamarád s kamarádem, ale sám věděl, že by na to nikdy nesebral odvahu. Kromě toho - Harry by asi jeho nadšení nesdílel.
Jak tak zamyšleně uvažoval, ani si nevšimnul, že objekt jeho myšlenek už dávno vyšel z Velké síně.
Blaise vedle něj se vševědoucně usmíval, když už věděl o Dracově tajemství, nebylo co skrývat.
"Myslím, že je na cestě do knihovny. Pokud ho chceš stihnout, měl bys už radši jít," ozval se potichu Blaise a povzbudivě na něj mrknul, když zporovoval, jak se blonďák toužebně dívá na - teď už prázdné - místo u stolu. Draco se po něm překvapeně ohlédl a už už se nadechoval k otázce, když ho ale Blaise gestem dělej-nezdržuj-se skoro vyhodil z Velké síně. Pobaveně sledoval, jak Draco rychle uhání pryč a pak jen zakroutil hlavou a sklonil se ke své porci.

Draco bral všechny zatáčky velkou rychlostí a nezbývalo mu než doufat, že měl jeho kamarád pravdu a on nepospíchá zbytečně. Běžel tak rychle, až mu připadalo, že se jeho nohy nemotorně zamotávají do sebe a on by měl co chvíli spadnout. Zhluboka dýchal a sám sobě se musel v duchu zasmát.
'Určitě teď vypadám jak naprostý pitomec. Draco Malfoy běhá po Bradavicích jako smyslů zbavený. To je pohled přímo pro bohy.'
Nedával pozor na cestu, a najednou do někoho vrazil. Osoba naproti němu vyděšeně vykřikla a tlusté těžké knihy jí vypadly z náruče. Oba dva dopadli na tvrdou zem a Draco s hlasitým "AU!" přistál přímo na zadku. Chvíli mu trvalo než se vzpamatoval a zaostřil na člověka, který mu zkřížil cestu. Už když uviděl prameny hustých havraních vlasů, došlo mu, s kým má tu čest. Potter.
"Nemůžeš se dívat, kam šlapeš? Možná by ti prospělo, kdyby sis pořídil větší dioptrie," okamžitě se Malfoy pustil do chudáka Harryho, který měl dost práce se sbíráním objemných bichlí.
"Já?" Ozval se popuzeně černovlásek. "Ty jsi mohl dávat pozor stejně jako já! Navíc kdyby jsi neutíkal jak splašený hipogryf, tak jsme se vůbec nemuseli srazit," odseknul a snažil se vyhrabat na nohy.
Draco si naštvaně mnul naražený zadek a mračil se na celý svět. Vlastně by měl spíš rád, protože ten, za kterým se tak dlouho honil, právě stál přímo před ním a propaloval ho výhrůžným pohledem. Má se smát anebo zuřit? Chtěl se rozesmát na celé kolo a z celé téhle situace udělat nějakou komedii, jeho malfoyovská pýcha mu to ale nedovolila, a tak místo toho, aby rozšířil koutky, stáhnul obočí a začal Harrymu nadávat.
"Neutíkal jsem jako splašený hipogryf," zapíral, "jenom spěchám a ty mi stojíš v cestě."
Harry se od srdce zasmál. "Tak ty spěcháš? A proto tedy sedíš na zemi jak spadlá hruška a koukáš na mě jak na svatý obrázek?"
Draco musel uznat, že má černovlasý chlapec pravdu, ale samozřejmě nedával nic najevo a místo toho si už připravoval další argument, kterým by mohl Harryho odrovnat.
"Tak to si opravdu fandíš, Potty! Dívat se na tebe, to bych šel radši na rande s Filchem a jeho kočkou," odseknul a opatrně se sbíral ze země, zadek ho opravdu bolel.
"Nikdo ti v tom nebrání. A když teda tak spěcháš, neměl bys už jít?"
"Čekám, až mě vyhodíš," ušklíbnul se Draco a v duchu si za své chování pěkně nafackoval.
"Proč bych tě měl vyhazovat? Nebudu si s tebou špinit ruce." Odvětil Harry klidně a vypadnutou stránku z knihy bylinkářství zastrčil do bichle, jako by se nic nedělo.
"Co jsi to řekl? Myslím, že jsem špatně slyšel!"
"Slyšel jsi dobře, Malfoyi. Nebudu si s někým, jako ty, špinit ruce. Mám ti to snad zopakovat ještě jednou?"
Draco si připadal trapně. Neměl už Harrymu co říct, a jen tak poníženě odejít se mu taky nechtělo. Vtom se za rohem objevila zrzavá hlava, patřící Weasleymu.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Anne-Mary Anne-Mary | Web | 19. srpna 2011 v 0:59 | Reagovat

Kdy už konečně zvedne ten svůj zadek a rozhodne se zprávně :D to je bezvadný vážně :D to jsem zvědavá na příště co se stane až tam koukne Ron. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama