Vnitřní boj 22.

30. července 2011 v 1:12 | Delight ^^ |  Vnitřní boj
Učebna lektvarů byla toho dne ještě ponuřejší a zachmuřenější, než kdy jindy. Těch pár oken, které v místnosti byly, dnes překrývaly černé závěsy, takže celá místnost byla zahalena ve tmě.
Když do ní Draco přicházel, upřímně se podivil, jak asi mají vařit lektvary, když si neviděl ani na špičku vlastního nosu. Posadil se do své lavice, a čekal, až přijdou ostatní studenti. Na tuhle hodinu s Nebelvírem se opravdu netěšil, musel zase sedět vedle toho prokletého Pottera a snášet jeho věčné šťouchání do Dracovy ruky.
Přesně ve chvíli, kdy vešel černovlasý chlapec s jizvou na čele do učebny, Snape mávnutím hůlky odsunul závěsy a posadil se ke svému profesorskému stolu. Všichni žáci si překryli tváře, protože nečekané ostré světlo jim nepříjemně bilo do očí.
Snape na ně ale nebral žádné ohledy.
"Dnešním lektvarem, který budete mít za úkol namíchat, je Sluneční lektvar. Jeho přípravu vám napíši na tabuli."

Opět mávnul hůlkou, a na černou tabuli se samy začly psát písmena, slova a věty. "Jakmile budete s prací hotovi, sešlete na lektvar kouzlo Lumos a doneste mi ho. Ingredience máte na vašich lavicích. Speciálně upozorňuji pana Longbottoma... a také pana Pottera," Harry si znechuceně odfrknul, "aby dávali opravdu bedlivý pozor při přípravě lektvaru. Jeho výbuch by mohl ohrozit nejen vás, ale také sousedy sedící s vámi v lavici. Pusťte se do práce."
Harry se po celou dobu Snapeova proslovu mračil. Jeho výsledky nebyly zase tak špatné, zhruba na stejné úrovni jako ty Malfoyovy, a stejně ho musel Snape stále shazovat a dělat z něho úplného blbečka, který neumí namíchat ani dryák tak jednoduchý, jako je Sluneční lektvar. Navíc by mi vůbec nevadilo, kdyby výbuch ohrozil mého souseda, pomyslel si Harry v duchu, ale nahlas neřekl nic. Místo toho si začal pročítat odrážky napsané na tabuli, a podle pokynů přidával ingredience.
Do svého kotlíku nalil přiměřené množství dračích slin, srdce Bludníčka vhodil velice opatrně, přesně tak, jak zněly pokyny, a lístky Svítivky Ovíjivé prve nakrájel na malé části, než je stejně jako dvě předchozí přísady vhodil do kotlíku. Celý obsah pořádně promíchal a dal si opravdu záležet na tom, ať to udělá nanejvýš pečlivě a opatrně. Tuto hodinu chtěl Snapeovi dokázat, že není tak neschopný, jak se mu snažil profesor pořád dokazovat.
Mezitím, co míchal ingredience, po očku pozoroval svého souseda, jak zápasí s dračími slinami a nebyl s to je dostat ven z kalichu. Zřejmě to bylo pro jeho snobské způsoby až příliš nechutné. Harry se spokojeně zašklebil a když uznal, že už svůj obsah dostatečně promíchal, vytáhl z velké skleněné mísy deset párů hadích očí, a chystal se je vhodit dovnitř. Jako by to ale sám osud chtěl, jeho vykutálený spolusedící Draco Malfoy do něj nepříliš jemně drcnul loktem, a Harrymu hadí oči vyklouzly z ruky. Snažil se je co nejrychleji zachytit, nemělo to ale žádný účinek. Při jeho velké snaze se mu podařilo ještě k tomu rozbít mísu. Učebna ztichla, a šum, který způsobovalo povídání si ostatních studentů, umlknul. Harry si stihl všimnout jen Malfoyova pohledu, ve kterém se zračilo zadostiučinění a potměšilost, a už u něj byl Snape.
"To jsou vaše dioptrie opravdu tak slabé, nebo ani nevidíte, kam saháte, Pottere?" Zeptal se úlisně a spíš než otázka to znělo jako konstatování.
"Ale to není moje vina!" Bránil se Harry, ale nebylo mu to nic platné.
"No ne, to se mi snad jen zdá! Hrdina Potter se vymlouvá! To už i ten Longbottom je statečnější než vy!" Neville se po těchto slovech trochu začervenal a nebyl si jistý, jestli je má brát jako ponížení nebo pochvalu.
"Já... myslel jsem..." začal Harry a nějak nevěděl, co na to odpovědět.
"U Merlinova vousu, on myslel! Salazare, to zapiš do dějin!" Odsekl popuzeně Snape, a sklonil se k Harryho kotlíku. Chvíli si jeho obsah zkoumavě prohlížel, jako by se snažil přijít aspoň na jednu jedinou chybu, aby měl Harrymu za co vyčinit. Zdálo se ale, že se mu to protentokrát nepodaří. Ač nerad, a šlo vidět že mu to je proti vůli, pronesl: "Jsem poněkud překvapen vaším dnešním výkonem. Váš dryák ale ještě není hotov. Dokončete ho, Pottere, a přineste mi ho na stůl." Otočil se od Harryho a vydal se směrem k chudáku Nevillovi, který nad svým kotlíkem vypadal, jak kdyby se právě chystal na popravu. "A seberte ten nepořádek." Dodal ještě, když se mu přímo pod nohy zakutálelo hadí oko.
Harry přikývl a kleknul si na kolena, aby posbíral spadlé přísady. Byl i docela potěšený, že ho Snape konečně za něco pochválil. Mezitím, co sbíral po zemi hadí oči, zaslechl o pár lavic dále: "Longbottome, vylijte ten utrejch a opusťte učebnu. Obávám se, že zde už nemáte co pohledávat."
Černovlasý chlapec dal ještě dohromady kouzlem skleněnou mísu, a rychle dodělal lektvar. Jakmile se dryák uvařil, Harry na něj seslal kouzlo Lumos a nalil ho do připravené ampule. Po dlouhé době se mu něco konečně povedlo.
Počkal, až mu Snape ohodnotí jeho práci, a jaká ho zaplavila euforie, když dostal velké, tučné V.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Mayda Mayda | 22. února 2012 v 22:38 | Reagovat

Juuuu, Harry dostal od Snapea V, to jsem ráda :) :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama