Vnitřní boj 21.

29. července 2011 v 16:08 | Delight ^^ |  Vnitřní boj
Párkrát přešel tam a zpátky kolem nehezky vyhlížející zdi, a usilovně myslel na to, jak by měla Komnata nejvyšší potřeby vypadat. Netrvalo dlouho, a objevily se před ním vysoké železné dveře černé barvy. Draco se rozhlédl po chodbě, aby se ujistil, že ho žádný ze studentů nesledoval, a vstoupil dovnitř.
Nepopsatelná vůně skořice a vanilky, vznášející se v příjemně zařízené místnosti, Draca uhodila do nosu hned, když do ní vkročil. Přímo naproti vstupním dveřím stál velký cihlový krb, ve kterém vesele plápolal oheň a plameny se mezi sebou vášnivě proplétaly. Sametový vínově červený koberec pyšně dominoval celé místnosti, a na něm stála měkká a pohodlná sedačka stříbrné barvy. Obrazy neznámých kouzelníků se na něj usmívaly a mávaly na něj.
Draco se cítil jako v ráji a na chvíli zapomněl na svou malfoyovskou nevděčnou povahu, a zasněně se tady rozhlédl. Další věc, která ho upoutala, byl velký skleněný lustr, který odrážel světlo proudící dovnitř vysokými okny s čistými bílými záclonami. Lustr zabíral asi polovinu stropu, Dracovi z něj přecházely oči.
Posadil se na sedačku a zahleděl se do ohně.


Myšlenky mu hlavou vířily jako hejno ptáků a on se na chvíli zamyslel nad posledními událostmi a svým chováním.
Všechno se změnilo. Všechno. Nic už není takové, jaké to bývalo dřív. A to nemluvím jen o špatném prospěchu ve škole. Dokonce i kamarádi už mě skoro opustili, ale co... po nich mi nic není, jsou to akorát falešní lidi, kteří se se mnou vždycky bavili jen proto, aby se nějak zviditelnili. Nezáleží mi na nich. Ale co ten Potter? Vadí mi, že se na něho pořád musím koukat, že se mi rozklepe celé tělo, když ho jen koutkem oka spatřím, že mám nohy s rosolu, když na mě promluví, i když se třeba jen hádáme... To se ale musí změnit! Jsem přece Malfoy, nenechám sebou zametat, a zrovna někým takovým, jako je Potter! Všichni o něm mluví jako o hrdinovi, no samozřejmě.. všude byl, všechno zná, všechno zachránil! On je totiž nejlepší! Štve mě, že je pokaždé středem pozornosti a o to víc mě štve, že jsem se zamiloval právě do něj. Asi jsem už opravdu hodně zoufalý. Ode dneška ho budu ignorovat, hádat se s ním a budu prostě takový, jako předtím! Vždyť já ho už neumím ani setřít žádnou poznámkou, vždycky jen zrudnu a radši uteču pryč! Ale to už bude za chvíli všechno jinak... Já to změním! Možná se zbavím i těch trapných pohledů, které se na mě upírají kdekoliv a kdykoliv, kam se jen hnu. Co na tom, že mě vysvobodil z komnaty, co na tom, že už udělal tolik užitečných věcí... Je to prostě naivní hlupák! Ale hezký hlupák... Ne, ne Draco! Nad čím to zase přemýšlíš? Dělej, jako by Potter neexistoval! Nechodí tady, nedýchá stejný vzduch jako ty, nesměje se, nepřitahuje tě... Prostě žádný Potter... Ale ty jeho oči...ŠPATNĚ! Nemá vůbec hezké oči, možná ani žádné oči nemá... Dobře, to je asi nemysl, protože každý člověk má oči, ale Potter je rozhodně nemá HEZKÉ!"
Draco už byl opravdu zoufalý, na druhou stranu ale plný nového odhodlání zbavit se jeho lásky k Potterovi, nebo ji aspoň nedávat tolik najevo. Umínil si, že na něho nebude čumět jak sestra Marie na záchodě, a bude ho prostě ignorovat. Maximálně se hádat a vzájemně se zasypávat peprnými argumenty.
Blonďák si teprve teď uvědomil, že za chvíli mu začínají lektvary bohužel právě s jeho rivalem, se kterým ještě jako naschvál sedí v lavici. Opravdu nechápal Snapea, proč to udělal, on přece moc dobře věděl, že se ti dva nemůžou vystát a ještě je posadí do stejné lavice! Navíc Malfoy byl levák a Harry pravák, takže do sebe v jednom kuse šťouchali a ani jedna hodina se neobešla bez zbytečných hádek. Jediná výhoda byla, že Snape vždy dával vše za vinu Harrymu, takže Dracovi se pokaždé podařilo vybruslit z toho bez jakýchkoli problémů.
Zvedl se, ač nerad, ze sedačky a pomalu došel ke dveřím. Naposledy se ohlédl na příjemně zařízenou místnost, a vyšel vstříc chladným bradavickým chodbám a tolik nenáviděné hodině lektvarů.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mayda Mayda | 22. února 2012 v 22:33 | Reagovat

To byla zase vtipná kapitola :D Máš opravdu nápaditá přirovnání :D A taky dobrý nápady :) Potter nemá oči :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama