Láska prochází famfrpálem 3/3 (část 2)

31. července 2011 v 19:30 | Delight ^^ |  Láska prochází famfrpálem
Harry spatřil Malfoyův výraz a trochu ho to zmátlo. V první chvíli, když Draco vyrukoval s nápadem zahrát si zápas, byl si Harry téměř jistý, že v tom určitě musí být nějaký podvod a že třeba očaroval Zlatonku, protože mu přišlo podezřelé, že z toho byl tak nadšený. Když si teď ale povšimnul jeho skleslého výrazu, vůbec nevěděl, co si o tom má myslet. Kdyby totiž Malfoy přece jen Zlatonku začaroval, neměl by vůbec pochybovat nad svou výhrou, protože malý okřídlený míček by mu do rukou vletěl téměř sám bez Dracovy pomoci. 'Možná je to jen maska, jak mě přelstít,' pomyslel si Harry a bedlivě se rozhlížel po Zlatonce. Neustále se s Malfoyem míjeli, křižovali si cestu a během letu na sebe házeli nevraživé pohledy, ani jednomu se však nepodařilo zlatý míček najít.


Harry si užíval letu a nechal vítr cuchat jeho vlasy, ten pocit, když létal na koštěti, se zase dostavil... nepopsatelná blaženost, která jakoby nikdy neměla skončit... Zároveň ale nepřestával v hledání Zlatonky, moc dobře věděl, že jde o čest celého jeho družstva a ani jemu samotnému nebyla vůbec příjemná myšlenka, že musí obsluhovat třeba takového Malfoye a skákat přesně, jak si on pískne - Pottere přines mi čaj, Pottere to, Pottere támhleto.
Už mu v mysli vyvstanula myšlenka, že se jim Zlatonka asi nějakým nedopatřením ztratila, když ji konečně uviděl. Právě si poletovala přímo vedle Marcuse Flinta, který si ji ale vůbec nevšimnul, protože byl zabrán do svého účelu, a to opět sebrat Alici Spinnetové camrál. Harry se za ní rychlostí blesku rozletěl, avšak ani Dracovu pohledu neutekla. Spustil se rychle za Harrym, a i když jeho koště nebylo tak rychlé, jako Harryho Kulový blesk (A/N: konečně nějaký případ, kdy má Harry nějaký lepší majetek než Malfoy ;D), za chvíli se objevil vedle něho. Černovlasý chlapec už skoro držel Zlatonku v ruce, ale Draco, který si absolutně nepřipouštěl Harryho výhru, do něj neomaleně drcnul, takže byl teď oproti Harrymu, který se teprve vzpamatovával z té rány, poněkud ve výhodě.
Harry si ale téměř hned uvědomil vážnost situace a navrátil se zpět na místo, kde letěl předtím - vedle Malfoye a těsně za Zlatonkou... Byla to krutá bitva, oba dva chytači se neúnavně snažili shodit toho druhého z koštěte nebo mu jakkoliv zabránit v přístupu ke Zlatonce, ale první, kdo ji uchopil, byl Harry. Vlastně se to stalo úplnou náhodou, Draco totiž nevydržel nápor větru, díky kterému jej nebezpečně štípaly oči, a na chvíli se zapomněl soustředit na hru. Harry toho šikovně využil, takže nyní svíral ten neposedný okřídlený míček hrdě ve svých dlaních. Obě družstva sletěla dolů a všichni slezli ze svých košťat. Harry si plácnul se všemi lidmi z jeho týmu a ačkoli byl zadýchaný, šťastně se zubil. Oproti němu byl Draco skoro zelený, nedokázal pochopit, jaktože Zlatonku nechytil on, ale Harry. Ani ho nenapadlo se omluvit svému družstvu, chtěl si stále ponechat hrdost i přes svou porážku.
Když se nebelvírský tým trochu uklidnil a zmizela jejich euforie, začali se radit, jaké přání si na ně vymyslí, mezitím co zmijozelští stáli naštvaně opodál. Ron přišel z nápadem, že se utvoří dvojice - jeden člověk ze Zmijozelu a jeden z Nebelvíru, a ten z poraženého týmu bude posluhovat vítězi nebo bude muset vyplnit jeho jiné přání. Ginny zase napadlo, že všech sedm zmijozelských hráčů bude sloužit Harrymu, s tím ale nikdo nesouhlasil. Další nápady už nikdo neměl. Nakonec se tedy rozhodlo, že se uskuteční Ronův plán. Nebelvírské družstvo se posměšně zachechtalo a Oliver se jal vysvětlování. Dvojice nakonec byly rozděleny takto:
Ginny Weasleyová - Pansy Parkinsonová
Harry Potter - Draco Malfoy
Oliver Wood - Marcus Flint
Alice Spinnettová - Blaise Zabini
Ron Weasley - Theodore Nott
Katie Bellová - Montague
Angelina Johnsonová - Astoria Greengrassová
Jakmile se Draco dozvěděl, že si pro něho přání nachystá zrovna Potter, myslel, že to s ním málem sekne. Nechtěl se ale ponižovat nějakým trapným škemráním, a tak nedobrovolně přikývnul. Srazy dvojic byly domluveny, a všichni se šli převléknout z propocených dresů do normálního oblečení, a odložit košťata.


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama