Láska prochází famfrpálem 3/3 (část 1)

30. července 2011 v 21:38 | Delight ^^ |  Láska prochází famfrpálem
To už ale u něj byl Oliver a snažil se Malfoye od Harryho odtrhnout. Šlo to docela těžce, i přesto, že Oliver měl mnohem větší sílu než Draco, který se ale vzpínal a odmítal se vzdát.
"To už by stačilo, Malfoyi!" Vyjel na něj Wood a konečně se mu podařilo Draca odlepit od Harryho. Draco byl zadýchaný a ve tváři poněkud červený, jak se snažil vyprostit se z Oliverova sevření.
Obě družstva sledovaly jejich počínání s vykulenýma očima, až na Rona.
Ronovi ani předtím nedokázal uniknout povýšený a sebevědomý Malfoyův pohled, když nebelvírskému týmu nabídnul zápas a nakonec ještě dodal, že tým vítězů bude mít na kontě jedno přání. Přišlo mu to, stejně jako Harrymu, hodně zvláštní a napadlo ho, že v tom musí být něco nekalého. I on sám moc dobře věděl, že Harry má jako chytač v mnohém navrch oproti Malfoyovi, a bez falešných čárů a kouzel bylo téměř nemožné, aby vyhráli zmijozelští.


Nenápadně, když ostatní byli nanejvýš zaujati 'bojem' mezi Harrym, Dracem a potom i Oliverem, proplížil se až k obsáhlé bedně, kterou nechal jejich kapitán otevřenou ležet na počátku famfrpálového hřiště. Otevřel malý erb zabudovaný v truhle a uviděl zlatonku... Chvíli váhal, jakou formuli by na ni měl použít, aby ztratila všechnu nepravou moc, která jí byla přičarována nejspíš Malfoyem, a potom si vzpomněl na kouzlo, které mu doporučila Hermiona - Finite incantatem. Sotva ho použil, Zlatonka se na pár sekund ostře zablýskla a pak pohasla, takže vypadala stejně, jako předtím. Ron v duchu poděkoval své kamarádce, zavřel erb a jakoby nic se zase vplížil mezi ostatní. Z rvačky, která se předtím rozhostila, vznikla teď docela zuřivá hádka.
Pansy Parkinsonová se stále dokola zastávala Draca a využívala situace k tomu, aby mohla jeho úžasné schopnosti vynášet do nebes. Oliver se snažil argumentovat v klidu, ale začínalo se mu to vymykat kontrole a tak v poslední větě už hodně zvýšil hlas, který se rozlehl až do dalekého okolí. Harry většinu času mlčel, jakmile se ale Malfoy začal navážet do Ginny, vybuchnul vzteky jako časovaná bomba. Vlastně celé famfrpálové hřiště teď vypadalo, jako by se konal napínavý zápas mezi Kudleyskými kanonýry a Puddlemerskými spojenci a diváci byli rozrušení na nejvyšší možný stupeň.
"Hej!" Ozval se Ron docela hlasitě, až ho to samotného překvapilo. "Nechtěli jste zahrát ten zápas? Myslím, že je zbytečný se tady tak hádat. Pojďte si radši zahrát, kvůli tomu jsme tady taky přišli."
"Ale ovšem, Wízlánku! Pokud tedy víš o někom, kdo by to dokázal rozehrát!" Ozval se jízlivě Malfoy a hlasitě si odfrknul.
Ron chvíli přemýšlel, ale pak dostal nápad.
"Já to rozehraju!" Prohlásil rozhodně, a když se na něj upřely nechápavé pohledy, dodal: "Rozehraju zápas a pak se k vám přidám. Vy mezitím hrajte, stejně jsem střelec takže to beze mě těch několik sekund zvládnete. A bez rozhodčího se snad obejdeme, budeme to prostě počítat" Podíval se okolo, a jakmile všichni přikývli (dokonce i Malfoy, ale šlo vidět, že je mu to proti srsti), 13 košťat vyletělo do vzduchu a každý z hráčů se postavil na své místo.
Netrvalo dlouho, a všechny čtyři míče byly vypuštěny do vzduchu. Jakmile Ron zakřičel "START!", střelci z obou družstev se vydali na lov camrálu, aby ho později prohodili jedním ze tří obručí. Vedle nich starostlivě obletovali odrážeči, aby kdykoli mohli odpudit zákeřné potlouky svými holemi. Ron se mezitím také připojil do hry a právě spatřil, jak Alice Spinnetová pevně uchopila camrál a mířila s ním ke zmijozelské obruči, zatímco Marcus Flint se snažil jí ho jakýmkoli způsobem sebrat. To se mu ale nepodařilo, Alice se mu zkušeně vyhla a díky ní padnul první gól Zmijozelu. Nebelvír vedl 10:0.
Harryho ale zajímal malý okřídlený míček, který se zatím jemu i Malfoyovi úspěšně vyhýbal. Ačkoli se rozhlížel a už nejméně třikrát obletěl celé hřiště tam a zpátky, stále Zlatonku ani koutkem oka nezahlédnul. Malfoy měl stejný problém, navíc se mu ve tváři objevil zoufalý výraz, zřejmě si představoval, jak bude dělat domácího skřítka třeba takovému Potterovi anebo obskakovat Wooda, a tahle vidina mu opravdu nepřidala na náladě.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama