Láska prochází famfrpálem 1/3

29. července 2011 v 14:41 | Delight ^^ |  Láska prochází famfrpálem
Bylo osm hodin ráno a Harry ležel ve své posteli se zataženými závěsy, zachumlaný do teplé peřiny. Ostatní studenti z jeho ložnice byli už dávno na snídani, Harry měl ale náročný den a potřeboval si trochu přispat. Nepříjemným startem předchozího dne byl bezpochyby famfrpálový zápas s Mrzimorem, jehož chytače Harry poněkud podcenil. Ne, že by snad Zlatonku nakonec nezískal, ale trvalo mu to dost dlouho a chvílemi to vypadalo, že Zachariáš Smith (kterého Harry mimochodem už od prvního ročníku neměl rád) se k ní dostane dříve. Po zápase, stále ještě uřícený a podrážděný, se na jedné z bradavických chodeb srazil s Malfoyem, a jejich setkání se neobešlo bez hlasité výměny názorů. Když Harryho tváře svítily barvou třešňového džusu a probodával Malfoye pohledem, který by mohl klidně nahradit Avadu Kedavru, a když měl pocit, že jeho den už nemůže být horší, zjevil se vedle nich Snape. Konec Harryho neúspěšného dne tedy skončil v jeho kabinetu, kde musel dvě hodiny ručně urovnávat staré, zaprášené knihy.
Mezitím, co si vychutnával svůj zasloužený spánek, zbytek nebelvírského famfrpálového družstva se postaral o to, aby od profesorky McGonagallové dostali povolení trénovat na famfrpálovém hřišti. Moc dobře věděli, že během včerejšího zápasu se nebelvírské družstvo moc dobře nepředvedlo, a nebýt Harryho, jistě by prohráli. Profesorka McGonagallová jim navíc po zápase dala dost jasně najevo, že vzhledem k očekávanému výkonu byl ten jejich mírně řečeno ubohý. Proto další den s radostí uvítala, že za ní nebelvírské družstvo došlo a požádalo ji o možnost tréninku.


O hodinu později už Harry seděl společně se svými kamarády ve Velké síni a pochutnával si na toastu. Oči mu vesele jiskřily, a přesně jak se předpokládalo - Harry se neskutečně těšil na jejich trénink. Snídal co nejrychleji, aby se už mohl převléct do svého dresu a vyrazit s větrem o závod.
"Harry! Víš, že rychlé stravování neprospívá tvému tělu? Žaludek ani nemá šanci to jídlo zpracovat, když to do sebe tak rychle láduješ," napomínala ho Hermiona a starostlivě kroutila hlavou. "Zvlášť když teď jdete trénovat. Měl bys jíst pomalu, snídaně je základ celého dne, a pokud si ji pořádně nevychutnáš, nebudeš z toho mít nic. A jen tak pro informaci, nedávno jsem četla, že člověk potřebu-"
"To by stačilo, Hermiono!" Okřikl ji Ron naštvaně, až se po něm ohlédl Neville a Seamus. "Myslím, že Harry už není malé děcko a taky se o sebe umí postarat sám," dodal trochu tišeji.
Hermiona už radši mlčela, ale vypadala popuzeně a uraženě.
Když Harry dojídal toast, přišla za ním a za Ronem Ginny, ať si pospíší, že Oliver Wood na ně všechny čeká.
Harry se tedy rozloučil s Hermionou, ujistil ji, že na sebe bude dávat pozor, a pak se vydali vstříc famfrpálovému hřišti.
Nejdříve se všichni převlékli do dresů, vzali si košťata a postavili se na kraj hřiště. Oliver jim všem rozdával pokyny a všichni se už chystali vzlétnout, ale jaké bylo jejich překvapení, když se před nimi objevilo zmijozelské družstvo s Malfoyem v čele.
"Co tady pohledáváte? Dnes máme povolení trénovat na hřišti my, nemáte tady vůbec co dělat," obořil se na ně Ron a svraštil obočí, až se mu na čele vytvořily tři vodorovné čáry.
"Moc si nevyskakuj, Weasley!" Opáčil chladně Malfoy a taktéž se zamračil. "My máme povolení od profesora Snapea, takže si nejsem jistý, jestli jsme to zrovna my, kdo tu nemá co pohledávat," zašklebil se a hrdě zvedl hlavu.
"Tak to teda ne, Malfoyi!" Vykřikl Ron a byl vzteky rudý až za ušima. "Pokud vím, nebylo to tak dávno, co jste tady trénovali, takže teď je stejně řada na nás!"
"To mě ale vůbec nezajímá, Wízlánku," pronesl úlisně blonďatý aristokrat a provokativně se usmál. "Ale abyste neřekli, že zmijozelští vám nedají na výběr... pojďme si zahrát společně zápas." Navrhnul Malfoy a očekával - pokud možno kladnou - reakci.

 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 saruki saruki | 7. dubna 2012 v 19:03 | Reagovat

super díl hned du na další :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama