Vnitřní boj 16.

25. ledna 2011 v 19:00 | Delight ^^ |  Vnitřní boj
Draco se porozhlédl po místnosti a znervózněl. Crabbe s Goylem vypadali, jako by zkameněli v půlce pohybu a ve tváři měli vepsaný výraz hrůzy. Opírali se oba dva o dřevěný stůl, který působil dojmem, že už dlouho nevydrží. Přes něj byl přehozený stříbrno-zelený ubrus a na židli seděla Pansy Parkinsonová. Dracovi došlo, že se o něm asi celou dobu, co tu nebyl, bavili. 
Blaise Zabini seděl v pohodlném křesle u krbu, a byl začtený do nějaké staré knížky. V celé společence to byl jediný člověk, který se na něj nedíval jak na exota. Jen po něm hodil očkem, a dále se věnoval četbě.
"Ehm... ahoj, Draco," přiběhli k němu Crabbe s Goylem.
"My jsme vážně nic -"
"Fakt ne, přísaháme!"
"To oni tady celou dobu řešili tebe a Pottera, že -"
"Že prý jsi do něho zamilovaný a -"
"A že on tě vysvobodil z té komnaty -"
"Anebo že -"
Překřikovali se jeden přes druhého. Všichni zmijozelští, kteří dosud klidně seděli, se spěšně odebrali do svých ložnic, aby nemuseli čelit žádnému výslechu. Draco propaloval jejich záda upřeným pohledem.

Pansy vstala od stolu.
"Ty ale Pottera nechceš, že ne?"
"Ne! Jistě, že ne!" Ohradil se spěšně, a letmo pohlédl do velkého zrcadla, jestli mu nenarostl dlouhý nos jako Pinokiovi.
"To je dobře!" Vmísil se do hovoru Crabbe a pojednou vypadal klidnější, jako by mu spadlo ze srdce nějaké pomyslné břemeno.
"Jo, nevím, co by se stalo, kdybys chtěl někoho z Nebelvíru... a ještě Pottera!" Protáhnul pohrdavě Goyle a dal si záležet, aby Harryho jméno řekl obzvlášť znechuceně.
"Víte co? Prostě to přestaňte řešit! Tohle jsou moje věci a netuším, kdo vám to u Merlinova vousu řekl! Nikdy jsem nechtěl žádného kluka, nejsem gay a taky nejsem na nebelvírské. Bratříčkovat se s někým, kdo má za kamarády mudlovskou šmejdku a zrzavého pihouna, který nemá ani na nový hábit a všechno si kupuje z druhé ruky!" Odsekl Draco a sám se snažil uvěřit svým slovům. 
"To se mi ulevilo," usmála se Pansy, až se jí v drobné tváři udělaly ďolíčky, "už si nejspíš půjdu lehnout. Dneska byl fakt těžký den, nejhorší byly ty lektvary..." zazívala a s pozdravem se vydala do dívčí ložnice.
Draco zvědavě pohlédl na Crabbea a Goyla, byl si však jistý, že bez něho se nehnou na krok, pokud jim to sám nepřikáže. Kouzlem Accio si přivolal druhé křeslo a zlevitoval ho vedle Blaiseho. 
"Můžete jít, jestli chcete. Stejně už se tady dlouho nezdržím, a za chvíli přijdu," pokynul svým kumpánům, kteří se vděčně odebrali do postelí, a on sám se posadil do křesla.
Chvíli vedle sebe jen tak seděli a mlčeli, Draco hypnotizoval plamínky vesele praskající v krbu, veselé nezpoutané jiskřičky, které se proháněly okolo a dopadaly na chladné krbové dlaždice. 
"Ty, Blaisi... co to vlastně mělo znamenat? Ta šaráda tady..."
Zabini si povzdychl a zaklapl knížku. 
"Víš... Draco, promiň, jestli se tě teď nějak dotknu, ale... ono to vážně vypadá, jako bys Pottera chtěl. Jak se na něj díváš ve Velké síni, potom ta historka, když tě našel v komnatě-"
"ALE JÁ HARRYHO NENÁVIDÍM!" Zajíkl se Draco a naštvaně vyskočil. "Zajímalo by mě, který debil na tohle zase přišel! Prostě ho NECH-CI, tak už to všichni pochopte!" Zrudl vzteky a praštil s nejbližší lampou o zem. 
Naproti tomu Blaise vypadal úplně vyrovnaně a klidně.
"Teď jsi mu řekl Harry... Odkdy oslovujeme Nebelvírské křestními jmény?" Upřel na něho svůj zpytavý pohled a Draco si připadal, jako by ho prohlíželi rentgenem, jako by mu Blaise viděl až do žaludku.

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 deadlik deadlik | Web | 27. ledna 2011 v 15:09 | Reagovat

oooouuu páni to vypadá hodně zajímavě už se nemůžu dočkat dalšího dílu :)))

2 Smirky Fortuna | Alia Smirky Fortuna | Alia | Web | 29. ledna 2011 v 11:41 | Reagovat

Ooo, tak ono se to už pomalu prodrává k veřejnosti... a to je jen dobře. :D Jen by mě zajímalo, jak to bude chtít Draco řešit. A hlavně, co na to Harry. Huu, doufám, že bude další díl brzy.^^

3 Delight ^^ Delight ^^ | Web | 29. ledna 2011 v 11:48 | Reagovat

Děkuju za komentáře, moc jste mě s tím potěšily :-P Jsem ráda, že už se to tady trochu rozšiřuje, vím, že jsem teďka měla velkou pauzu, ale už se snažím psát rychleji, jak jen mi to čas dovolí. :-D Doufám, že vás nezklamu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama