Vnitřní boj 9.

8. prosince 2010 v 17:39 | Delight ^^ |  Vnitřní boj
Po hodině už se Draco sesunul na zem, tvář měl mokrou od slz, a zoufale bušil do země. 
"Pomoc! Je tady někdo? Prosím! Pomozte mi!"
No super. Co když nám chtěla McGonagallová chtěla říct něco důležitého? A já tady teďka tak uboze ležím, a ani se nesnažím dostat ven. Vlastně snažil jsem se, celou dobu, ale výsledek stojí za dvě věci.
"Pomooooc! Já už to tady nezvládnu! Dostaňte mě, sakra odsud!" Zařval, co nejhlasitěji uměl. Šance, že si ho tady ale někdo přijde vyzvednout, byla skoro nulová. Draco předpokládal, že všichni jsou teď před bradavickou bránou a dychtivě poslouchají tu úžasnou novinu...
"Doprdele, sakra! Tak kde jste kdo?" Nevzdával se a řval, jako by ho na nože brali.
V místnosti se začal rozšiřovat pach mrtvoly a Draco dostal ještě větší strach, než předtím.
***
Úzký pruh světla zpod dveří se začal zvětšovat, jakoby k němu někdo přiložil lucernu. Ozvalo se jen cvaknutí zámku, a dovnitř vešel černovlasý chlapec s hůlkou nataženou před sebe, ze které tryskalo světlo.
Draco okamžitě ožil.

"Konečně, konečně jsi tady! Prosím, vezmi mě pryč, ať jsi kdo jsi," žadonil, a na tu krátkou vzácnou chvíli zapomněl, že je to Malfoy, a že Malfoyové nikdy neprosí.
Člověk před ním trochu zkoprněl, potom ale zhasl svou hůlku a vzal ho do náruče.
Draca do očí uhodilo prudké světlo. Chvíli mu trvalo, než si zvykl, v té kobce totiž strávil více než půlhodinu. Obrátil tvář na svého zachránce, a málem ho klepla pepka. Potter... tedy vlastně Harry... Začal se vzpouzet. Bál se, že kdyby ho nesl ještě chvíli, jeho tělo by to mohlo dát nějak najevo. Díval se mu do brčálově zelených očí a pokusil se o úsměv. Harry se na něj zpátečně zazubil a vypadal potěšeně. 
Dracův klín taky vypadal potěšeně. Blonďatý chlapec pocítil, že jeho malý Draco tam dole se probouzí z hlubokého spánku.
To né! Sedni... lehni...prostě se nezvedej...prosím...prosím...!
Začal uvažovat nad těmi nejvíce komickými představami. Profesorka Trelawneyová ve spodním prádle. Lucius Malfoy bez své dlouhé hřívy. Profesor Brumbál v tangách. Rubeus Hagrid s plínkou. Harry Potter nahý... ne, to ne! Tak znova... Snape s vlasy dlouhými až na zem a obepnutými bílými šaty... Hermiona Grangerová v chlapeckém oblečení. Crabbe líbající se s Goylem...
Zabralo to. Draco se uklidnil, a nechal se nést.
***
"Propáníčka, chlapče! Co to má znamenat?"
"No, madame Pomfreyová, já jsem ho takhle našel v... ehm...víte, ne?"
"No samozřejmě, že vím. A jak jsi ho mohl najít?"
"Nemám ponětí."
Ucítil, že leží na posteli, po levé straně stála ustaraná madame Pomfreyová, po pravé straně Harry. Cítil se zmateně. O čem se to tady mluví?
"Pane Malfoyi, měl jste nehorázné štěstí. Nebýt tady pana Pottera..."
"To prosím nechme na jindy," poznamenal Harry, "neměli bychom ho rozrušovat. Nevypadá nejlépe."
"Máte pravdu. Každopádně vám vděčí za svůj život."
"Radši bych měl jít," ozval se Harry, Draco zaslechl jen vzdalující se kroky.
Léčitelka mu donesla nějaký nevábně vyhlížející nápoj ve skleněné nádobce a náplasti s obvazy. Vzhled nápoje byl nic oproti tomu, jak chutnal. V první chvíli měl nutkání to vyplivnout zpátky, chtěl ale, aby se mu trochu ulevilo, protože jej bolelo celé tělo, a tak to radši poslušně vypil.
"Co... co se to děje?" Zeptal se nakřáplým hlasem.
"To vám povím potom, pane Malfoyi. Teď byste měl odpočívat." Zavázala mu tržné rány a odešla. Cestou si ještě něco pro sebe říkala. Draco zaslechl slova jako štěstí, smrt, komnata a rozhlas, nedokázal si z toho ale utvořit souvislé věty. 
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 °Jany-Girl° & TyNuSh* °Jany-Girl° & TyNuSh* | E-mail | Web | 8. prosince 2010 v 17:48 | Reagovat

Ahooj omlouváme se za reklamu, vím že nikdo z nás nemá reklamy rád.. ( my osobně taky ne :D) ale chtěli bychom to moc vyhrát a tak bychom tě chtěli poprosit o tůj hlásek :) -> http://terezieschierova.blog.cz/1012/miss-blog-finale#pridat-komentar <- rádi oplatíme!.. :) ♥ hlasuj pro
TyNUsh* & °Jany-Girl°

2 Delight ^^ Delight ^^ | Web | 8. prosince 2010 v 18:14 | Reagovat

Tak ho tam teda máte :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama