Vnitřní boj 12.

23. prosince 2010 v 22:07 | Delight ^^ |  Vnitřní boj
Draco měl chuť se zeptat ještě na tolik věcí, které mu ohledně nové komnaty nebyly vůbec jasné. Brumbál mu ale vysvětlil, že ministerstvo kouzel si nepřeje, aby studentům předkládal ještě podrobnější informace, a tak svěsil ruku dolů a zamračil se.
Ministerstvo... nechápu, na co si to Popletal hraje. Proč se nemůžeme dozvědět více?
"Tímto ukončuji naši besedu. Pamatujte ale na má slova. Pan Malfoy by vůbec nemusel mít takové štěstí. Kdyby pan Potter nebyl včas na místě, madame Pomfreyová by už nic nezmohla, museli bychom pana Malfoye převést ke svatému Mungovi." Dodal, a pokynul rukou ke dveřím.
Draco zůstal zkoprněle sedět a zamyslel se nad Brumbálovými slovy.

Kdyby tam tedy Harry nepřišel, nejspíš by tady teď vlastně vůbec neseděl. Něco ho k němu tehdy muselo dovést, ale co? Všichni měli být přeci před školou, u rozhlasu. Jaktože on, Harry, bloudil po chodbách místo aby byl venku? Nedávalo to žádný smysl. Bude muset zajít do knihovny.
"Pane Malfoyi, přednáška skončila. Nedoporučoval bych vám přijít pozdě na hodinu, vzhledem k tomu, co se teď děje..." odmlčel se a Draco procitnul ze svých úvah.
"Jistě, pane profesore, jen jsem se trochu zamyslel. Už jdu." Malátně se postavil a doklopýtal ke dveřím Velké síně. Naposledy se otočil na Brumbála a popřál mu hezký den. Potom se vydal na hodinu přeměňování s Havraspárem.
***
"Ráda bych si s vámi připomněla učivo druhého ročníku. Věřím, že spousta z vás již zapomněla, jak se přeměňuje zvíře na pohár na vodu. Může mi někdo říct zaklínadlo?"
Všichni předstírali, že něco hledají ve svých brašnách, nebo že smrkají, aby je profesorka McGonagallová nevyvolala. Jediná ruka, která hbitě vystřelila do vzduchu, byla od Hermiony. Draco si ji vlastně do té doby ani nevšimnul, a náramně se podivil, co dělá ta malá mudlovská šmejdka na hodině Zmijozelu a Havraspáru. Rozhlédl se po třídě, ale neviděl žádného jiného nebelvírského studenta.
"Prosím, slečno Grangerová?"
"Vera verto - kouzlo vzniklo..."
"Děkuji, slečno Grangerová, tohle mi stačí. Pět bodů pro Nebelvír. A vám ostatním doporučuji projít si staré učivo." Oznámila profesorka stroze a připravila si hůlku.
Draco si opřel hlavu o pravou ruku a na chvíli přestal vnímat.
Je to stejně zvláštní. Nechápu to. O té komnatě nám Brumbál řekl prý jen to nejnutnější. A má vůbec nějaký název? Netuším. Podstatné je to, že mi Harry zachránil život. Důvod neznám. Ale chtěl bych poznat. Poslední dobou je to všechno takové zvláštní. Nějaký šílenec se potlouká okolo Bradavic, byla vystavěna nová místnost, Popletal si nepřeje, abychom se o ní dozvěděli více... Možná by o ní něco mohl vědět otec. Budu se mu muset co nejdříve ozvat. A taky jsem chtěl zajít do knihovny. Doufám, že na to zase nezapomenu.
"... třeba pan Malfoy."
"Co? Teda, chtěl jsem říct...ehm..."
"Pane Malfoyi, tohle není poprvé, co nedáváte pozor v mých hodinách. Jestli se to bude opakovat, budu nucena sebrat vaší koleji body."
"Ehm, omlouvám se, paní profesorko, ale...co že mám vlastně udělat?"
Celá třída propukla v smích. Draco se znechuceně a rozpačitě díval po usměvavých tvářích s ústy od ucha k uchu a červenal se.
"Přeměňte vaše zvíře na pohár. Vysvětlovala jsem to na začátku hodiny, to jste ani tehdy nevnímal?"
"Zapomněl jsem..." hlesnul Draco a namířil svou hůlkou na hnědou malou sovičku. Třikrát na ni poklepal a pronesl Vera Verto. Sovička se pomalu začala zmenšovat a smrskávat, až se z ní stal stříbrný kalich. Měl ovšem jedinou vadu - byl opeřený.
Salva smíchu se opět rozezněla celou učebnou a Dracova tvář dostala nádech zapadajícího slunce. Nikdy se necítil trapněji.
"To by asi stačilo, pane Malfoyi. Odebírám vaší koleji pět bodů. Nevím, co se to s vámi v poslední době děje, ale upozorňuji vás, že byste se nad sebou měl pořádně zamyslet." Odsekla a dále pokračovala uličkou. Kdyby jen věděla, pomyslel si Draco a povzdechl si.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Mayda Mayda | 21. února 2012 v 23:09 | Reagovat

Všichni předstírají, že smrkají nebo něco hledají v brašně :D To znám ;) Jinak moc hezká povídka :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama