Vnitřní boj 10.

9. prosince 2010 v 21:54 | Delight ^^ |  Vnitřní boj
Od události v komnatě už uběhlo několik dní. Draco se úspěšně zotavoval na ošetřovně, pod přísným dohledem madame Pomfreyové. Přišlo za ním jenom pár lidí, Crabbe a Goyle spíš jen z povinnosti, Pansy, aby si u něho šplhla, jediný člověk, u kterého měl Draco pocit, že to udělal alespoň trochu z kamarádství, byl Blaise Zabini. Chvíli si popovídali, Blaise mu přinesl několik pomerančů, a Draco mu musel dopodrobna vylíčit, jak tam všechno proběhlo. Samozřejmě si k tomu něco přimyslel. 
Bylo právě úterý, a Draco si balil všechny věci. Konečně ho měli pustit, léčitelka usoudila, že nemá cenu si jej tady zbytečně nechávat a trápit.
***

Měl hlad. Po celou tu dobu pobytu na ošetřovně mu madame Pomfreyová cpala jenom jakési dietní saláty a k tomu sklenici vody. Nemohl se dočkat, až se zakousne do krásně opečeného, křupavého kuřete... Sliny se mu sbíhaly na jazyku, a přispíšil si do Velké síně. 
Sotva prošel dveřmi, upřelo se na něj tolik pohledů, až sklopil hlavu. Na tohle nebyl zvyklý. Od zmijozelského stolu mu mávali někteří spolužáci, usmívali se a skandovali jeho jméno. Posadil se na své místo a cítil, jak se mu do tváří hrne červeň. Chvíli přijímal gratulace, nechával si podat ruku, a potom už se konečně uvelebil a zaposlouchal se do Brumbálova hovoru. 
"...věřím, že to budete respektovat. Chtěl bych také ještě jednou připomenout, pro ty, kteří se s jakýchkoliv důvodů nemohli dostavit na nedávnou schůzi o nově nalezené komnatě, že druhá náhradní informační hodina je dneska, už za třicet minut zde. Ti, kteří si chtějí novinku poslechnout ještě jednou, budou také nepochybně vítaní. Teď už se pusťte do jídla."
Draco bedlivě poslouchal až do posledního tónu a umínil si, že až dojí, počká, než začne přednáška. On měl přece největší právo slyšet to jako první, byl v té komnatě, poznal, jaké to tam je. Ostatní o ní jenom slyšeli, ale on v ní byl! 
***
Svou porci zhltl ani ne za minutu, a ještě dvakrát si přidal. Vypil tři sklenice dýňového džusu, a sklenici minerálky. Dnešní den se mu nemohli rovnat ani Crabbe s Goylem, kteří měli přídavek jenom jednou, a nevypili ani z poloviny tolik, co Draco.
Podle hodin, které stroze visely naproti němu poznal, že má ještě přinejmenším čtvrt hodiny. Rozhodl se, že se ještě zajde pořádně osprchovat.
Jeho plán se mu ale tak úplně nevydařil.
Když vyšel ze síně, najezený k prasknutí, přímo za ním vyšli Harry, Weasley a Grangerová. Jako by to dělali naschvál.
"Už by ses měl rozhodnout, Harry." Ozval se dívčí hlas.
"Není to tak jednoduché. Navíc si tím ani nejsem jistý."
"Vždyť už jste spolu měli tolik rande, že bych to nespočítal ani na prstech obou ruk."
Draco nastražil uši, předstíral ale, že nevnímá ani jediné jejich slovo.
"Nechte to na mně, ano? Já mám Ginny rád, zatím ale jen jako kamarádku. Možná se to později vyvine v něco více," ukončil Harry rázně debatu, Draco cítil jeho upřený pohled v zádech.  
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 tess tess | Web | 19. prosince 2010 v 22:18 | Reagovat

skvělá povídka. sem zvědavá co bde dál. doufám, že se tady objeví co nejdřív nová kapitola. těšim se na ní

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama