Listopad 2010

Vnitřní boj 3.

29. listopadu 2010 v 18:50 | Delight ^^ |  Vnitřní boj
"Přidat kůži z hřímala, zamíchat proti směru hodinových ručiček... ano, to by bylo, teďka dvě kapky z mandragor..." Draco se spokojeně pousmál nad svým výsledkem, když se jeho lektvar zbarvil do karmínově rudé barvy. Nenápadně se porozhlédnul, jak se daří ostatním spolužákům, ale většina z nich nad svým kotlíkem jen sklesle stála a mračila se. Ozvala se v něm jeho škodolibá stránka a na všechny, kterým se dryák nepovedl, se pobaveně zašklebil. Doufal, že jednou by taky mohl dostat V*. Sice se profesor snažil mu co nejvíce nadržovat, aby Draco dosáhl těch nejvyšších úspěchů, za celý školní rok se mu ale podařilo získat jenom jedno V. Naposledy zamíchal svůj lektvar a ohlásil Snapeovi, že je se svou prací hotov.
"Vidím, že jste tady asi jediný, pane Malfoyi," ozval se protáhlým hlasem profesor, a přísně se podíval po třídě. "Naberte do ampule váš vzorek, a doneste mi ho sem." Draco si oddechnul. Malou lahvičku na jeho lavici naplnil Lektvarem lásky a s poněkud pyšným výrazem ho přinesl Snapeovi. Všiml si, že se na něj upírají všechny pohledy v místnosti, včetně toho Harryho, a to mu udělalo dobře. Učitel si překvapeně prohlédl ampulku a nešetřil chválou. Draco se zatetelil štěstím, a na profesorův příkaz si sbalil pomůcky a vyšel ze sklepení.  
***
Do očí jej uhodily ostré sluneční paprsky, prosvítající skrze otevřená okna. Oproti ponuré učebně lektvarů to byl velký rozdíl. Byl teplý letní den a všichni žáci vesele tlachali na chodbách, procházeli se nebo mířili na Bradavické pozemky. Draco neměl v plánu nic zajímavého, a nakonec se rozhodl, že se zajde podívat k jezeru.
***

Vnitřní boj 2.

28. listopadu 2010 v 20:23 | Delight ^^ |  Vnitřní boj
Když konečně dodělal esej, byl už čas na oběd. Zaklapl knihu a bez jakéhokoliv rozloučení se rázným krokem vydal k Velké síni. Studenty, kteří mu křižovali cestu, jenom odstrčil a když dorazil na místo, automaticky zamířil ke svému zmijozelskému stolu, vedle Crabbea a Goyla. Vypadalo to, že si ho nevšimli, až do té doby, než si důležitě odkašlal a sám se natáhl pro menší porci masa a brambor. Oba dva okamžitě odložili jídlo a předstírali, že celou dobu neměli nic v puse, a že vlastně ani nemají hlad. Draco by jim to možná uvěřil, kdyby se tak hladově nedívali na jeho sousto, se kterým je schválně provokoval. Když už měl dost jejich civění, obrátil se na ně a podrážděně pronesl: "Co se na mě díváte, jako kdybych vám právě řekl, že jsem mudla?" Crabbe i Goyle se trochu vzpamatovali, a začali urychleně nabírat svými tučnými prsty co nejvíce dobrot, ležících na stole. Draco se ušklíbil, a zatímco jeho dva kamarádi se znova plně věnovali hodování, on se nevědomky rozhlížel po místnosti, hledající jednoho jistého černovlasého chlapce s jizvou na čele... 

Vnitřní boj 1.

27. listopadu 2010 v 23:43 | Delight ^^ |  Vnitřní boj
Když ho poprvé viděl, hned si byl jistý, že to pro něj není jenom obyčejný kluk. Když procházel kolem kupé ve vlaku, v obyčejném vytahaném tričku a starších džínách, a za sebou táhnul hnědý nepříliš velký kufr, věděl, že se mu zařezal do paměti, a jen tak ho z ní nevymaže. Když se potkali před Velkou síní, a on odmítnul jeho prosbu o přátelství, byl neuvěřitelně zklamaný. Když ho, a jeho kamarádíčky úmyslně nahlásil profesorce McGonagallové za noční toulky na chodbách, tajně doufal, že si jejich trest odpyká s nimi. Když se dozvěděl, že jdou do Temného lesa, a on půjde s ním, srdce mu v hrudi začalo vzrušeně bít. Když si konečně uvědomil ten pravý důvod svého chování, zavřel se ve své ložnici a poprvé v životě plakal. Když se hádali, byl šťastný, protože to byla ta jediná příležitost, jak s ním komunikovat. Když ho spatřil za rohem chodby vedoucí ke kabinetu profesora Snapea líbat se s tou malou Weasleyovou, krev se v něm vařila jako bublající lektvar v rozžhaveném kotli. Byla to snad láska?
***
Bylo 7 hodin ráno, 19.listopadu, a Draco se právě probouzel. Zvuky, které slyšel zpočátku tlumeně, se mu čím dál víc přibližovaly a slyšel je mnohem zřetelněji než předtím. Protřel si oči, pořádně se protáhl a zamžoural vedle sebe. Kdyby nebyl tak rozespalý, protočil by oči, zašklebil se svým typickým malfoyovským úšklebkem a pořádně je oba dva seřval. Zmohl se ovšem jenom na to, že si přetáhl polštář přes hlavu.
"Dej to sem! Ty jsi je měl včera! Máš je pokaždé!" Křičel Goyle.
"No a co! Máš si pro ně chodit sám! Nejsem žádný poskok!" Odporoval Crabbe, zatímco vzduchem létaly čokoládové muffiny s třešničkou navrchu.

Vnitřní boj - úvod

27. listopadu 2010 v 23:34 | Delight ^^ |  Vnitřní boj
Postavy: Harry Potter, Draco Malfoy, Hermiona Grangerová, Ron Weasley, Severus Snape, a další...
Páry: HP/DM, HG/RW, možná později přibudou...
Upozornění: slash

Mám docela problém dopisovat vícedílné povídky, ale u téhle už mám předem naplánované, co se v ní bude dít, a několik kapitol napsaných dopředu. O co se bude jednat? 
Harry a Draco se už dlouhou dobu nenávidí, když vtom si ale Draco uvědomí, že za jeho chováním je něco úplně jiného. A rozhodne se o Harryho bojovat. Poměrně velkou roli při Harryho rozhodování budou hrát jeho dva kamarádi - Ron a Hermiona. Snape a ostatní profesoři jsou už spíše vedlejší, ale oblíbila jsem si psát téma "hodina lektvarů", i když nevím skoro pranic o tom, jak se lektvary připravují :D Kapitoly budou přibývat (doufám) rychle, nevím ještě přesně, kolik jich bude, takže se nechte překvapit. :)
  

Vícedílné - rozcestník

27. listopadu 2010 v 23:25 | Delight ^^ |  Vícedílné
Vnitřní boj
(2011, rozepsaná, uzavřená)
Pairing: Harry/Draco

povídku jsem psala, když jsem byla ještě malý špunt; čtu-li si ji teď zpětně, můžu říct, že v podstatě nemá hlavu ani patu, možná také proto zůstala nedokončená

Láska prochází famfrpálem
(2011, dokončená)
Pairing: Harry/Draco
povídka z famfrpálového prostředí, taktéž starší